Sobota, 23 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Kolejna odsłona „Dnia Jednorożca”
(15 czerwiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

10 czerwca 2018 roku na naszym stadionie odbył się „Dzień Jednorożca” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną przy wsparciu Gminnego Zespołu Usług Komunalnych. Jest to impreza cykliczna, która od lat cieszy się ogromnym uznaniem wśród mieszkańców i przybyłych gości. Ma to związek z bogatym programem artystycznym, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzięki temu spotkanie to było okazją do integracji lokalnego środowiska oraz zaprezentowania przyjezdnym walorów naszej gminy.

ZOBACZ ZDJĘCIA


O godzinie 16:30 Wójt Gminy Jednorożec Krzysztof Stancel przywitał wszystkich uczestników imprezy i oficjalnie rozpoczął obchody święta Jednorożca. Następnie na scenie swój program zaprezentowali młodzi lokalni artyści, którzy skradli serca publiczności. Wśród nich znalazły się grupy z Przedszkola Samorządowego w Jednorożcu: „Biedronki”, „Sowy” i „Jeże”, które pod kierownictwem Hanny Waszczak, Ewy Sopelewskiej i Edyty Lorenc zaprezentowały ciekawe i porywające układy taneczne. Następnie szeroki wachlarz talentów - od gry na flecie poprzez śpiew i taniec przedstawiły „Niebieskie Nutki” pod kierownictwem Aliny Gołębiowskiej ze Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Chętnika z Jednorożca.

Po bogatej dawce wrażeń artystycznych nastąpiło wręczenie nagród w zawodach spławikowych o Puchar Wójta Gminy Jednorożec, zorganizowanych przez Sekcję Wędkarską Jednorożec przy kole nr 66 z Przasnysza. W dalszej części programu wystąpił zespół „Kurpie” pod kierownictwem Stanisławy Ferenc. Zaprezentowany program przybliżył zebranym lokalny folklor i ukazał wciąż żywą siłę tradycji.

Kolejną atrakcją niedzielnego popołudnia był występ grupy artystycznej „Wiedźmuchy”, która nawiązała wspaniały kontakt z uczestnikami imprezy. Ich obecność była widoczna na każdym kroku, dowcipom i żartom nie było końca. Podczas festynu można było wziąć udział w konkursie wiedzy o Gminie Jednorożec oraz w losowaniu, w którym główną nagrodą był telewizor.

Niezbyt późnym wieczorem licznie zebrana publiczność miała możliwość świetnej zabawy przy piosenkach zespołu „Kristars”, który od lat swoją obecnością uświetnia naszą lokalną uroczystość. Podczas występu Krzysztof Mordwa zaprezentował dobrze nam znany repertuar oraz utwory z najnowszej płyty „Biała suknia, biały welon”. Jak zwykle występ ten skupił uwagę zebranych, którzy dobrze się bawili. Był to doskonały wstęp dla gwiazdy wieczoru, która jest jedną z czołowych gwiazd nurtu disco polo, grupy „Boys” z Marcinem Millerem na czele. Zespół tego formatu sprawił, że stadion szybko się zapełnił, a bisom nie było końca. Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna z zespołem „Kristars”, która trwała do późnych godzin nocnych.

Poza atrakcjami na scenie można było także wziąć udział w grach i zabawach skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Ponadto zapoznać się z twórczością zaproszonych gości, zasiąść w kabinie symulatora wypadkowego czy też przenieść się do epoki średniowiecza za sprawą fascynatów historii ze „Szlaku Książąt Mazowieckich”.

Ta czerwcowa niedziela na długo zapadnie w pamięci mieszkańców oraz przybyłych gości. Tegoroczna frekwencja jest niewątpliwie dowodem na to, że impreza ta jest jedną z ważniejszych w regionie. Do zobaczenia za rok. - relacjonuje Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
pepe Data: 16 czerwiec 2018, 20:37
Mysle ze za malo zdjec tych czarownicow
Data: 18 czerwiec 2018, 10:06
Brawo Jednorożec


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.