Czwartek, 21 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
KRUS ”Uczy odpowiedzialności za życie i zdrowie„
(12 czerwiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Placówka Terenowa KRUS w Przasnyszu 08.06.2018 roku przeprowadziła spotkanie informacyjno-instruktażowe z uczniami klas gimnazjalnych i podstawowych w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej, gm. Krzynowłoga Mała.

Wymienione szkolenie pn.” Uczymy odpowiedzialności za życie i zdrowie„ podzielone było na dwie części: pierwsza część miała charakter informacyjny i poprowadziła ją Małgorzata  Krawczyk Starszy Specjalista ds. prewencji omawiając prace  w gospodarstwie rolnym, których nie należy powierzać dzieciom do lat 15- tu . Dzieci uważnie wysłuchały prelekcji, następnie podjęły dyskusję nt. własnych obserwacji i doświadczeń. W celu uzupełnienia wiedzy z zakresu BHP podczas pracy rolniczej uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną „Bezpiecznie na wsi”,  a także otrzymali ulotki i broszurki o w/w  tematyce.


Druga część spotkania miała charakter stricte instruktażowy i poprowadzili ją strażacy: instruktor z KPPSP w Przasnyszu i OSP w Krzynowłodze Małej. Ratownicy: Piotr Kuligowski  i Łukasz Ciak w sposób prosty i praktyczny przedstawili dzieciom zawartość torby – zestawu R-1 do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej będącego  na wyposażeniu większości Jednostek Gaśniczo-Ratowniczych  OSP  i niezbędnego do wyjazdu  każdej jednostki do zgłoszonych wypadków. Dzieci chętnie brały udział przy demonstrowaniu użycia np. aparatu tlenowego, kołnierza ortopedycznego, odpowiadały na pytania ratowników chwaląc się już posiadaną wiedzą w tym zakresie. Na fantomie ratownicy demonstrowali akcję przywracania funkcji oddechowo-krążeniowej ewentualnym ofiarom wypadków. Druhowie – strażacy z OSP w Krzynowłodze Małej podjechali na plac przed szkołą wozem strażackim i udostępnili  dzieciom do obejrzenia wyposażenie samochodu.

W spotkaniu wzięło udział 120 uczniów wraz z nauczycielami i Dyrekcją szkoły Podstawowej, która podziękowała za przeprowadzenie szkolenia i wyraziła chęć na dalszą współpracę z KRUS oraz strażakami w szerzeniu wśród dzieci pozytywnych zachowań podczas prac rolniczych, a także podjęcia akcji udzielenia pierwszej pomocy w razie wypadku.              

Zdaniem PT KRUS działanie prewencyjne spełniło oczekiwany efekt. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami BHP podczas pracy w gospodarstwie rolnym oraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, tak ważnymi w celu ratowania  życia i zdrowia  poszkodowanym w wypadkach.


Sporządziła:                                                                                
Małgorzata Krawczyk                                                                                  
Starszy Specjalista    
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Anonim Data: 12 czerwiec 2018, 19:29
Łukasz Ciach


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.02 s.