Piątek, 18 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Mazowieckie Dni Zdrowia odbędą się w Przasnyszu! - zaproszenie
(12 czerwiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

W sobotę 16 czerwca przasnyski rynek będzie miejscem na którym odbędą się badania, wystawy, imprezy i występy zorganizowane w ramach Mazowieckich Dni Zdrowia. Organizatorem wydarzenia jest Wojewoda Mazowiecki a współpracuje Miasto Przasnysz. Krzysztof Bieńkowski kierownik delegatury ciechanowskiej MUW zapewnia, że podczas Pikniku Zdrowia mieszkańcy Przasnysza będą mieli bezpłatny dostęp do szerokiego wachlarza usług medycznych, a także będą mogli skorzystać ze spotkań ze specjalistami medycznymi. Przasnyszanie zapoznają się z najnowszymi metodami zapobiegania wielu chorobom i typami nowoczesnych metod profilaktyki zdrowotnej.

W tym dniu zorganizowany zostanie również przyjazd mammobusu do Przasnysza, a mieszkanki miasta bezpłatnie będą mogły przebadać piersi. Nie zabraknie również pokazów wizażu, pielęgnacji kosmetycznej i wykonywania maseczek na twarz. Na miejscu wykonać będzie można bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także złożyć deklarację zgody na przeszczep organów. Na stoiskach zademonstrowane zostaną Przasnyszanom szkodliwe konsekwencje nałogów. Na fantomach i puzzlach będzie można poznawać tajniki ludzkiego organizmu i wypróbować sposoby skutecznej pomocy osobom zagrożonym po wypadkach drogowych (resuscytacji).

         Na pikniku zdrowia przasnyskie rodziny będą mogły otrzymać pełną informację dotyczącą zdrowego trybu życia. Rodzice i dzieci otrzymają bezpłatnie foldery i ulotki informacyjne, interesujące gadżety i pamiątki.  Mieszkańcy miasta, którzy odwiedzą w tych dniach przasnyski rynek poznają sposoby rehabilitacji poszpitalnej, zasady zdrowego odżywiania się (piramida żywnościowa), ochrony przed chorobami odzwierzęcymi i rodzaje bezpiecznych treningów sportowych. Na pikniku zaprezentowane zostaną techniki ratownictwa medycznego, młodzież zapozna się z alko-goglami i narko-goglami, jak również odbędzie się znakowanie rowerów.

         Przeprowadzona zostanie aukcja charytatywna na rzecz Gabrysi Grono, zbiórka żywności dla potrzebujących. Będzie również możliwość honorowego oddania krwi i złożenia deklaracji zgody na przeszczep organów.  Spotkania promujące zdrowy tryb życia i indywidualne konsultacje ze specjalistami odbędą się w namiotach poszczególnych wystawców. Fachowcy przedstawią zasady działania czujników czadu, aparatury do pomiaru hałasu i alkomaty.

        Przedstawiciele instytucji promujących się podczas Mazowieckich Dni Zdrowia w Przasnyszu zapewnia również szereg uciech, niespodzianek i gadżetów, które ucieszą najmłodszych. Dzieci uczestniczyć będą w licznych zabawach i grach profilaktycznych. Przewidziane są konkursy wiedzy tematycznej o zdrowiu, ,,szpital małego misia”, pokaz dzieł artystycznych młodych plastyków oraz występy akrobatów i piosenkarzy na scenie.

Imprezie towarzyszyć będzie:

- 16.06. Turniej tenisa ziemnego dla seniorów,

- 17.06.  Przasnyski Mundial – Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Przasnysza.

- 17.06. Charytatywny maraton fitness z okazji dnia dziecka dla Gabrysi (a w jego ramach: występ Zespołu Genesis, pokaz ćwiczeń akrobacyjnych, pokaz bajkowej mody dziecięcej, bieg przedszkolaka z rodzicem, punkt kulinarny, punkt urody i punkt medyczny) .

Promocja zdrowia powinna być kompleksowa, czyli opierać się o edukację i zabawę. Jedno i drugie  zapewnimy w sobotę w Przasnyszu – zapewnia Krzysztof Bieńkowski.

skrót wiadomości
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.