Piątek, 18 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Przedwakacyjna wyprawa na Podlasie uczniów z SP w Romanach-Seborach
(12 czerwiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Początek czerwca sprzyja temu, by zamiast w szkolnych murach ostatnie dni przed wakacjami spędzać na ciekawych wyprawach. Taką ciekawą wyprawę urządzili swoim podopiecznym pedagodzy ze Szkoły Podstawowej w Romanach-Seborach. 6 czerwca reprezentanci tej szkoły wyjechali do stolicy Podlasia, czyli Białegostoku.

Pierwszym punktem programu był Białostocki Teatr Lalek, w którym dzieci obejrzały spektakl pt. „Karmelek”. Była to ciepła i pełna humoru opowieść o poszukiwaniu czegoś, co czyni nas potrzebnymi, czegoś, co moglibyśmy ofiarować naszym najbliższym.

Po spektaklu wszyscy udali się do miejscowego schroniska dla zwierząt, wcześniej odpowiednio się do tego przygotowawszy. Od marca w szkole trwała akcja „Pomóż zwierzętom” , która polegała na zbiórce pokarmu, zabawek i innych akcesoriów niezbędnych do opieki nad zwierzętami. Dzieci i ich rodzice bardzo się w to zaangażowali, dzięki czemu udało się przekazać schronisku dosyć pokaźną ilość różnego rodzaju pokarmu i zabawek.

Wprost ze schroniska wycieczkowa trasa kierowała się w stronę kompleksu pałacowo-parkowego Branickich. Jest to najcenniejszy zabytek Białegostoku, zwany także Wersalem Podlasia.

Ostatnim miejscem odwiedzin był Jurajski Park Dinozaurów w Jurowcach. Tu dzieci mogły się zapoznać nie tylko z wyglądem, lecz także z historią dinozaurów na Ziemi, którą w bardzo ciekawy i zabawny sposób opowiedział nam pan przewodnik.

I tak po pełnym dniu wrażeń udało się wszystkim wrócić cało i zdrowo, z pełnym bagażem nowych doświadczeń.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.