(-0,02%)

Mieszkańcy powiatu przasnyskiego z sukcesami na Mistrzostwach Polski LZS
Źródło : KS Maków Biega, (10 czerwiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Znakomicie rozpoczęły się dla nas Mistrzostwa Polski LZS, które odbywają się w Słubicach. Udział w nich wzieli mieszkańcy powiatu przasnyskiego: Maksymilian Kajzer z Jednorożca oraz Czarek Jaroszewski z gminy Przasnysz. Obaj biegacze są wychowankami Klubu Sportowego Maków Biega.

Maksymilian Kajzer z siódmym czasem i nowa życiówką (11:34) wszedł do finału. Tutaj poszło jeszcze lepiej. Maksymilian poprawił życiówkę na 11:29, co dało mu piąte miejsce na Mistrzostwach Polski LZS, minimum B na Mistrzostwa Polski U-20 oraz drugą klasę sportową.

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski U-20 LZS bardzo dobrze spisał się Czarek Jaroszewski, który na dystansie 3000m zajął szóste miejsce. Szczególnie cieszy, że Czarek dystans ten pokonał w 8:58,75 (bieg w temperaturze ponad 30 stopni), co jest jego nowym rekordem życiowym poprawionym o prawie 10 sekund i daje mu to kolejne minimum na Mistrzostwa Polski U-20. Dzień wcześniej Czarek zajął dziewiąte miejsce na 1500m także z rekordem życiowym 4:13,72. Na 1500m i 3000m biegał także Dawid Konopka, który w kategorii U-18 zajął kolejno dwunaste (4:25,26) i dziesiąte miejsce (9:50,97).