Wtorek, 19 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Uczniowie "Jedynki" z wizytą w Toruniu i Bydgoszczy
(17 maj 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

15 maja 2018r. klasy 6b i 6s ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu odwiedziły dwa rywalizujące ze sobą miasta województwa kujawsko – pomorskiego. Każde z nich zachwyca na swój sposób.

- W Toruniu urzekła nas przepiękna Starówka. Pan przewodnik z prawdziwą pasją opowiadał o życiu Mikołaja Kopernika i historii tego miasta. W Piekarni Mistrza Bogumiła poznaliśmy tajemny przepis i wykonaliśmy własnoręcznie pierniki.

W Bydgoszczy zachwyciła nas Wyspa Młyńska, stare spichrze nad Brdą, katedra, opera i filharmonia. Naszą uwagę przykuła rzeźba „ Przechodzący przez rzekę” zamontowana na linie łączącej obydwa brzegi . Powstała ona dla upamiętnienia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Dużą atrakcją były warsztaty w Starej Pralni, gdzie wykonaliśmy mydełka według staropolskiej receptury. Na chwilę przenieśliśmy się w dawne czasy oglądając i testując stare sprzęty. Dużo zabawy było podczas gry w klasy i prania na tarze.

Zachęcamy Was do wizyty w tych miastach – naprawdę warto! - relacjonują wycieczkowicze
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.