Czwartek, 17 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Anita – słowem malowana
(14 maj 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Na początku maja w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej odbyły się oryginalne warsztaty malarskie dla klasy I szkoły podstawowej. Innowacyjność tych zajęć polegała na tym, że przygotowała je i przeprowadziła utalentowana plastycznie uczennica klasy IIIb gimnazjum – Anita Kawiecka.

Anita zamieniła salę klasy pierwszej w galerię sztuki, w której zaprezentowła własne obrazy. A były to przepiękne pejzaże, portrety, rysunki szkicowane ołówkiem. W zajęciach uczestniczyła pani dyrektor Małgorzata Budna, która była pod ogromnym wrażeniem tego, w jaki sposób ta młoda dziewczyna przekazywała swoją wiedzę i umiejętności pierwszakom.

Aby wejść do klasowego muzeum, każdy otrzymał specjalny bilet wstępu. Dzieciaki musiały sobie także przypomnieć, jak należy się zachowywać w podobnych miejscach. Następnie Anita zaprezentowała swoje prace, opowiedziała o nich, nauczyła dzieci odróżniać pejzaż, portret, martwą naturę. Uczennica niczym profesjonalna nauczycielka opowiedziała pierwszakom bajkę, którą wprowadziła ich w zabawę „Dokończ rysunek”. Dzieciom spodobała się także prezentacja farb, pędzli i przyborów, które ich starsza koleżanka wykorzystuje w malarstwie. Na koniec uczniowie namalowali własne pejzaże i stworzyli Małą Galerię Pierwszaków.

Zajęcia były tak twórcze i ciekawe , że „muzeum” odwiedzili uczniowie klasy II i klas III, którym Anita opowiedziała o swojej twórczości.Młoda artystka słowem malowana

Anita Kawiecka to uczennica klasy IIIb gimnazjum w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej. Jest nieprzeciętnie uzdolnioną plastycznie dziewczyną. Traktuje sztukę jako sposób wyrażania własnego „ja”, swoich przeżyć, uczuć. Jest wrażliwa na piękno, ma rozwinięte poczucie estetyki, dostrzega barwy i szczegóły niezauważalne dla innych.

Już jako dziecko Anita ciągle coś tworzyła, rysowała, malowała, lepiła. Jak sama mówi, rysuje i maluje od zawsze, a jej pierwsze prace przechowuje babcia. Gimnazjalistka dużo obrazów tworzy w domu, a jej ulubioną techniką jest rysunek i malarstwo akrylowe. Uwielbia malować pejzaże, martwą naturę i szkicować portrety. Z jej obrazów bije młodzieńcza radość życia, szczęście i harmonia, które wyrażają usposobienie Anity. Ambitna i dojrzała jak na swój wiek – wyróżnia się w nauce. Bliskie są jej przedmioty humanistyczne – pisze świetne prace, bierze udział w przedstawieniach i uroczystościach szkolnych, przygotowuje dekoracje na imprezy szkolne, lokalne i parafialne.

Od dwóch lat Anita uczęszcza na zajęcia plastyczne do pracowni dla dzieci i młodzieży w Mławie. Miała swój pierwszy wernisaż prac na Wystawie Młodych Artystów, pt: „Sztuka bez granic”. Jest to wystawa objazdowa, którą można było obejrzeć w Lidzbarku, Działdowie, Ciechanowie, Mławie.

Młoda artystka mówi, że dużą rolę w rozwijaniu jej pasji odgrywają rodzice, którzy oferują jej ogromne wsparcie i dają duży kredyt zaufania. Zaufanie to jest rzeczą bardzo ważną dla Anity, gdyż po ukończeniu gimnazjum, czyli jeszcze w czerwcu, zamierza zdawać egzaminy wstępne do Zespołu Szkół Plastycznych w Orłowie Gdyni.

Głęboko wierzymy i trzymamy kciuki, że Anicie uda się zdać pomyślnie egzaminy do wymarzonej szkoły, a tym samym udowodnić, że dziewczyna z małej miejscowości może wybić się, osiągnąć sukces i spełniać marzenia.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.