Czwartek, 17 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Anna Błaszczak z Krasnego finalistką konkursów z języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie
(23 kwiecień 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Anna Błaszczak, uczennica kl. III b oddziału gimnazjalnego w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem, została finalistką konkursów z języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Zmagania z wiedzą humanistyczną składały się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Miały one na celu min: doskonalenie głównych kompetencji polonistycznych uczniów, uwzględnionych w podstawie programowej: słuchania i mówienia, pisania, czytania i odbioru tekstów kultury; rozwijanie zainteresowań kulturą i literaturą; doskonalenie umiejętności interpretowania i analizowania różnych tekstów kultury; doskonalenie umiejętności planowania wypowiedzi pisemnej i ustnej; rozwijanie wyobraźni i zdolności literackich; kształcenie umiejętności prezentowania własnych opinii i sądów na tematy związane z kulturą, literaturą oraz wiedzy o społeczeństwie.

Etap finałowy każdego z konkursów odbył się budynku Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie. Gimnazjalistka z zadaniami z wiedzy o społeczeństwie „starła” się 7 lutego 2018 roku, zaś wiedzą polonistyczną popisać się musiała 16 lutego 2018 roku.

Warto dodać, że to nie jedyne sukcesy Ani w tym roku szkolnym. Uczennica po raz drugi została stypendystką „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”. Oprócz tego zajęła I miejsce w powiatowym konkursie języka angielskiego, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu (nagrodą w tym konkursie był kurs językowy w szkole językowej w Przasnyszu).

Utalentowanej i pracowitej gimnazjalistce serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć!
Wyrazy uznania należą się również rodzicom Anny i nauczycielom, którzy przygotowywali uczennicę do konkursów: poloniście, panu Ireneuszowi Gajkowi, pani Małgorzacie Balcerzak, nauczycielce wiedzy o społeczeństwie oraz anglistce, pani Julicie Mocek.

Ponadto dziękujemy wszystkim osobom, które kibicowały Ani i na różne sposoby wspierały ją w drodze do sukcesu!
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Data: 24 kwiecień 2018, 18:20
Brawo takim sekcesem można sie w tym miejscu pochwalić. Gratulacje.GSOfa
Ewa Data: 26 kwiecień 2018, 12:28
Wielkie gratulacje dla rodziców tej Małej Damy - rodzina i wychowanie ma chyba największy wpływ na rozbudzenie pasji naukowej dziecka. A szkoła bywa, że coś tam pomoże.... Zatem państwo BłaszcZak - BRAWO WY!!!! Pękajcie z dumy, bo macie powody:))))


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.