Poniedziałek, 19 marzec 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Uczniowie z Bogatego z wizytą w Rozgłośni Radiowej
(13 marzec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Dnia  02.03.2018r grupa uczniów z klas VII, II i III gimnazjum w Bogatem pod opieką pań: Grażyny Florysiak i Edyty Wilga wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Jadąc autokarem przez Pułtusk, przewodniczka zapoznała nas z historią tego miasteczka i zachęcała do odwiedzenia obiektów historycznych.

Pierwszym punktem naszego zwiedzania w Warszawie była wizyta w Polskim Radiu.
Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy historii powstania radia, obejrzeliśmy studia nagraniowe i emisyjne jedynki, dwójki, czwórki. Na żywo słuchaliśmy sprawozdania radia kierowców, nadawania muzyki, wywiadu ze sportowcem. Wreszcie mogliśmy sami usłyszeć swój głos przez radio. Podzieleni na grupy rozmawialiśmy na różne tematy, a realizator nagrywał nas a następnie odtwarzał głosy przez radio. Wizyta w rozgłośni wszystkim się bardzo podobała. Zobaczyliśmy na własne oczy jak pracują dziennikarze i jak wyglądają studia nagraniowe.

Kolejnym celem podróży była wizyta w „królestwie eksperymentów” z dziedziny nauk matematyczno-przyrodniczych, czyli Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowa wystawa czasowa – „Powietrze – więcej niż nic’’. Niestety czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko, a eksperymentowanie jest tak wciągające, że trzeba na nie przeznaczyć co najmniej kilka godzin.

Mimo niskiej temperatury na dworze wszystkim dopisywał dobry humor. Około godziny 19 wróciliśmy do domu.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.