Poniedziałek, 19 marzec 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
XII MAZOWIECKI KONKURS LITERACKI - zaproszenie
(13 marzec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Koło Miłośników Sztuki TARAS w Przasnyszu wraz z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej ogłaszają: XII MAZOWIECKI KONKURS LITERACKI pod hasłem: „Dzieciństwa mego blady, niezaradny kwiat...”

Współorganizatorami konkursu są:

–        Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu,
–        Miejski Dom Kultury im. Stanisława Ostoi - Kotkowskiego w Przasnyszu,
–        Muzeum Historyczne w Przasnyszu,
–        Grupa Historyczno - Literacka STYL w Przasnyszu,
–        Oddział Ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich
–        Związek Literatów na Mazowszu z siedzibą w Ciechanowie

Inspirację do tegorocznego konkursu organizatorzy zaczerpnęli z postawy Ireny Sendlerowej - polskiej bohaterki okresu okupacji, która z narażeniem życia, uratowała tysiące dzieci z obozu koncentracyjnego – której w tym roku przypada 10. rocznica śmirci. Senat RP Ogłosił Rok 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej.

Hasło konkursu stanowi cytat z wiersza Curriculum Vitae Leopolda Staffa – wybitnego przedstawiciela trzech okresów literackich (Młodej Polski, okresu okupacji i lat powojennych), urodzonego przed 140 laty.

Pragniemy poprzez poezję podkreślić wartość dzieciństwa w życiu człowieka i zwrócić uwagę na problemy dzieci we współczesnym świecie.

Konkurs ma zasięg międzynarodowy. Kierowany jest do autorów dorosłych, zrzeszonych i niezrzeszonych w związkach literackich, tworzących w języku polskim, mających w swym dorobku utwory mówiące o przeżyciach i wspomnieniach z okresu dzieciństwa oraz o wszystkim, co stanowi dziecięcy świat lub rzeczywistość widzianą oczyma dziecka.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

 • Poezja.
 • Proza.

  Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatora 3. tematycznych utworów poetyckich lub 1. tekstu prozą (o objętości do 7 stron maszynopisu formatu A4.).

              Termin nadsyłania prac upłynie 15.04.2018r. (decyduje data stempla pocztowego).

  Prace należy opatrzeć literowym godłem. W oddzielnej, zaklejonej kopercie, opatrzonej takim samym godłem - powinna znaleźć się informacja o autorze: imię, nazwisko, adres, nr tel, adres e-mail i krótka notka o dotychczasowych osiągnięciach literackich.

  Oceny utworów dokona powołane przez organizatorów jury.

  Laureaci konkursu oprócz nagród rzeczowych otrzymają pulę tomików pokonkursowych, w których znajdą się nagrodzone i wyróżnione utwory oraz wybrane tematyczne utwory literatów lokalnych i przedstawicieli organizatorów.

  Finał konkursu przewidziany jest na jesieni 2018r.

  Nagrody należy odebrać osobiście. Organizatorzy nie przewidują wysyłania nagród ani książek do laureatów nieobecnych na spotkaniu finałowym.

  Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży. Noclegi zapewnione zostaną tylko dla uczestników konkursu z najdalszych okolic Polski, po zasygnalizowaniu takiej potrzeby 2 tygodnie przed finałem.

  ADRES:

  KMS TARAS
  ul. Bukowa 7 m 14
  06-300 Przasnysz

  Wszelkich informacji udziela koordynator projektu – Bożenna Parzuchowska,
  nr tel. 500 313 240, adres e-mail: b.parzuchowska@gmail.com
 • skrót wiadomości
   
  Treść opinii:
  Autor:
  Kod z obrazka:


  Brak Waszych opinii do tego artykułu.
   
   
    strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

  ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.