Wtorek, 19 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
„Szkoła młodych patriotów” w Krasnem
(12 marzec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

W ramach ogólnopolskiego konkursu dla szkół pod nazwą „Szkoła młodych patriotów” 8 marca w Gimnazjum w Krasnem odbył się wyjątkowy test wiedzy historycznej.

Swoim zakresem obejmował on takie zagadnienia jak patriotyzm oraz historia Polski, zwłaszcza ta jej część dotycząca zaborów, powstań narodowowyzwoleńczych oraz odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku. Wyjątkowość sprawdzianu polegała na tym, iż w całości przygotowany został za pomocą aplikacji Quizizz. Uczniowie – reprezentanci klas szóstej, siódmej, oraz drugich i trzecich gimnazjum – odpowiadali na pytania za pomocą smartfonów. Wyniki rywalizacji na bieżąco mogli śledzić na tablicy multimedialnej.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Paweł Główka z klasy siódmej, drugie Katarzyna Augustyniak z IIa gimnazjum, trzecie zaś Mateusz Filipowicz z klasy IIb gimnazjum.

Dzięki pracy z aplikacją Quizizz uczniowie mogli uświadomić sobie, iż współczesne formy sprawdzania wiedzy w formie testów, konkursów czy klasówek wcale nie muszą ograniczać się do długopisu i kartki papieru. Może się nawet okazać, iż tego typu sposób kontrolowania postępów w nauce, oparty na nowoczesnych technologiach, przypadnie uczniom do gustu, bo łączy przyjemne z pożytecznym
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.