Piątek, 14 grudzień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Pasjonaci historii z "Jedynki" ruszyli "Śladami bohaterów walczących o niepodległość"
(19 luty 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Dnia 01.02.2018 w ramach szkolnych obchodów stulecia niepodległości, miłośnicy histroii ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu rozpoczęli projekt wycieczek historycznych pod hasłem „Śladami bohaterów walczących o niepodległość”.

Naszym celem było zwiedzenie dwóch muzeów: Muzeum Powstania Warszawskiego oraz mieszczącego się w gmachach Cytadeli Warszawskiej Muzeum Katyńskiego.

Tematyka II wojny światowej jest nam znana z lekcji historii w klasie szóstej oraz zajęć koła historycznego. Muzeum Powstania Warszawskiego to miejsce bliskie sercu każdego Polaka. Można tam przenieść się myślami do sierpniowych dni 1944 roku. Zapoznaliśmy się z historią walk w Warszawie, obejrzeliśmy wiele oryginalnych eksponatów. Szczególne wrażenie zrobiły na nas replika kanałów oraz sala harcerska, w której liczne pamiątki mówią o bohaterskich Dzieci Warszawy. Wiele z nich było młodszych od nas… A film pt; „Miasto ruin” uwidacznia ogromną skalę zniszczeń stolicy.

Kolejnym obiektem, który zwiedziliśmy było Muzeum Katyńskie. To miejsce pełne zadumy i refleksji. Poznaliśmy losy polskich jeńców z 1939 roku oraz ich rodzin, które znalazły się pod okupacją ZSRR. Niestety, był to los tragiczny… Ogromne wrażenie robią przedmioty znalezione podczas ekshumacji: fragmenty mundurów, dokumenty, zdjęcia, przedmioty osobiste. To relikwie które mają swoją historię.

Dziś my, młodzi Polacy, znając historię Powstańców oraz Oficerów z Katynia nigdy nie powinniśmy zapomnieć o Ich bohaterskiej ofierze, jaką złożyli dla Ojczyzny.Pasjonaci historii z klas: 7ai, 7b i 7c
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.