Środa, 12 grudzień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
„Jak zostać strażakiem" dowiedzieli się uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych
Źródło : KP PSP Przasnysz, (13 luty 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

9 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie przedstawiciela Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu z klasą mundurową. Temat pierwszej części „Jak zostać strażakiem”. Uczniom przedstawiono różne drogi zdobycia zawodu strażaka.

Omówione zostały kryteria rekrutacji oraz czas nauki w szkołach pożarniczych (oficerskiej i aspiranckich), a także nabór do służby z tzw. wolnego naboru bezpośrednio do jednostek ochrony przeciwpożarowej.

W drugiej części młodzież obserwowała ćwiczenia na zamarzniętym akwenie wodnym w Przasnyszu przy ul. Zawodzie. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP z Przasnysza, przeprowadzili pokaz technik ratowania osób tonących, pod którymi załamał się lód. W czasie pokazów uczono i przypominano młodzieży szkolnej, jak prawidło zachować się w sytuacji gdy zauważymy osobę, pod którą załamał się lód lub sami wpadliśmy do wody.

Uczniowie uczyli się również posługiwania się rzutką ratowniczą.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.