Środa, 12 grudzień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Każdy, kto ma mądrą głowę zna numery alarmowe!
(13 luty 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

11 lutego w całej Europie obchodzono Dzień Numeru Alarmowego 112. W związku z tym, w poniedziałek 12 lutego, dzieci sześcioletnie z grup A i B oraz trzyletnie z grupy E Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych wzięły udział w nietypowych, edukacyjnych zajęciach zorganizowanych i przeprowadzonych przez wychowawczynie z zakresu bezpieczeństwa.

Spotkanie miało na celu uświadomienie przedszkolakom do jakich celów służy wybieranie numeru alarmowego. W oparciu o prezentację multimedialną pt. „Europejski dzień numeru alarmowego” dzieci poznały wiele ciekawych informacji: w jakim celu i kiedy korzysta się z numeru 112, w jakich sytuacjach koniecznie należy wybrać ten numer, aby powiadomić o zdarzeniu (a w jakich jest to karalne), jak zachowywać się dzwoniąc, o czym koniecznie trzeba poinformować operatora z którym uzyskaliśmy połączenie itp. Przedszkolaki obejrzały też teledysk edukacyjny dotyczący znajomości numeru alarmowego, który nie dość, że wpadł dzieciom w ucho, to jeszcze miejmy nadzieję, że na stałe utrwalił im w pamięci numer 112. W dalszej kolejności dzieci wykorzystały zdobytą wiedzę w zabawach edukacyjnych, odgrywały też scenki, w których „dzwoniły” na numer alarmowy i informowały operatora o fikcyjnym zdarzeniu, pamiętając o poznanych zasadach. Na zakończenie przedszkolaki wykonały kartę pracy utrwalającą numer 112.

Zajęcia promujące Europejski Numer Alarmowy miały charakter prezentacji i zabawy, a dzięki informacjom przekazanym w ich trakcie, nawet kilkuletnie dzieci będą w stanie skutecznie wezwać pomoc w sytuacji tego wymagającej.Tekst: Marta Bartosiewicz - Grześ
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.