Wtorek, 22 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Zapusty Mazowieckie 2018
(12 luty 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

W niedzielę, 11 lutego w miejscowości Nowa Krępa odbył się XXXVII Przegląd Zespołów Zapustnych ”Mazowieckie Zapusty 2018″. Udział w nich wzięło prawie 30 zespołów zapustnych zarówno z powiatu przasnyskiego, jak i z powiatu makowskiego, mławskiego oraz płońskiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Zapusty, czyli ostatnie szaleństwa karnawałowe trwające od „tłustego czwartku” do północy wtorku poprzedzającego Środę Popielcową, zazwyczaj obchodzone jest głośno i hucznie.

Aby tradycji stało się zadość barwny korowód przebierańców, w którym nie zabrakło „diabłów”, „czarownic”, ”turoni” i innych postaci zakorzenionych w tradycjach zapustnych, przemaszerował przez miejscowość zapraszając mieszkańców do wspólnej zabawy.

Zapustnikom w głośnym i roześmianym korowodzie towarzyszyli zaproszeni goście, wśród których była współorganizator imprezy, wójt Grażyna Wróblewska, Krzysztof Bieńkowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, senator Jana Maria Jackowski oraz posłanka Anna Cicholska i reprezentant Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Wiesława Krawczyk.

Druga część zabawy odbyła się w hali sportowej szkoły w Nowej Krępie, gdzie przed tłumnie zgromadzoną publicznością i jurorami zaprezentowały się wszystkie zespoły zapustne.

Kilkugodzinne prezentacje zakończyły się gratulacjami dla wszystkich zespołów i specjalnymi wyróżnieniami dla najlepszych. Warte podkreślenia jest to, że specjalną nagrodę imienia dr Ireny Kotowicz-Borowy otrzymała grupa teatralna z Bartnik. To pierwsza taka nagroda ustanowiona przez organizatorów Zapustów.


--------------------------
Prosimy o nie kopiowanie artykułów z eprzasnysz.pl na inne strony.
ePrzasnysz.pl - najwięcej informacji z regionu!
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
REW Data: 12 luty 2018, 19:45
A to nie jest okultyzm?


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.