Wtorek, 22 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Uroczystości z okazji rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
(12 luty 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

W sobotę, 10 lutego w miejscowości Bogate w gminie Przasnysz odbyły się uroczystości związane z 155. Rocznicą Powstania Styczniowego. Rozpoczęły się one od Mszy Świętej w intencji poległych i zmarłych powstańców w kościele Św. Anny w Bogatem.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Po wspólnej modlitwie wszyscy zgromadzeni przemaszerowali pod budynek remizy strażackiej, gdzie uroczyście złożono wieńce pod pomnikiem Józefa Narzymskiego.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Gościńcu Pod Kasztanem w miejscowości Fijałkowo zaprezentowano stroje i uzbrojenia powstańców, a także pokazano film o genezie i przebiegu Powstania. Ciekawym wątkiem okazał się wykład, o roli kobiet w powstaniu styczniowym, wygłoszony przez panią Dominikę Szablak.  

Na zakończenie tego dnia nastąpiło uroczyste śpiewanie pieśni patriotycznych, a następnie zorganizowano ognisko powstańcze.--------------------------
Prosimy o nie kopiowanie artykułów z eprzasnysz.pl na inne strony.
ePrzasnysz.pl - najwięcej informacji z regionu!
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.