Środa, 20 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Debata ,,Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!” w murach przasnyskiego LO
(23 styczeń 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

9 stycznia 2018 roku w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu odbyła się konferencja zorganizowana w ramach rządowego programu „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!”. Organizatorem wydarzenia było Mazowieckie Kuratorium Oświaty we współpracy z Komendantem Wojewódzkim Policji w Radomiu.


ZOBACZ ZDJĘCIA


Kampania profilaktyczna skierowana jest do uczniów, dyrektorów szkół, pedagogów, psychologów oraz nauczycieli koordynujących sprawy pomocy psychologiczno-pedagogicznej, pracujących w liceach ogólnokształcących, technikach, szkołach branżowych, gimnazjach i szkołach podstawowych. Program „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!” poświęcony jest problemowi przeciwdziałania w szkołach zjawiskom narkomanii i stosowania dopalaczy, oraz ma na celu uświadamianie młodzieży szkolnej o szkodliwości narkotyków i dopalaczy.
W debacie uczestniczył Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

W swoim wystąpieniu Krzysztof Bieńkowski podziękował Kuratorium Oświaty, Policji oraz dyrektorowi LO im. Komisji Edukacji Narodowej Radosławowi Waleszczakowi za organizację debaty i przypominanie tak ważnego tematu. Do zebranych uczniów skierował prośbę o przekazanie uzyskanych informacji swoim rówieśnikom, wspomniał również o możliwości skorzystania przez nich w anonimowy sposób z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, by zgłosić przypadki handlu narkotykami i dopalaczami. Podkreślił, że najważniejszym czynnikiem w profilaktyce powinno być zwracanie uwagi na emocje młodych ludzi. Często to pod wpływem emocji młodzi ludzie podejmują złe decyzje rzutujące na całe życie.

Wystąpienia zaproszonych prelegentów: pracowników przasnyskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Komendy Powiatowej Policji czy Poradni Leczenia Uzależnień dotyczyły profilaktyki uzależnień od narkotyków, dopalaczy i innych środków psychoaktywnych. Zwracano także uwagę na emocjonalne uwarunkowania uzależnień wśród młodzieży szkolnej i aspekty prawnokarnej odpowiedzialności za posiadanie i stosowanie narkotyków. Po części wykładowej nastąpiła dyskusja z udziałem nauczycieli, przedstawicieli kuratorium oświaty, policji i instytucji związanych z wychowaniem młodych pokoleń z terenu powiatu przasnyskiego. Obecni byli także samorządowcy, jak również pracownicy kuratorium oświaty na czele z Dyrektorem Delegatury Ostrołęckiej Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Michałem Giersem.--------------------------
Prosimy o nie kopiowanie artykułów z eprzasnysz.pl na inne strony.
ePrzasnysz.pl - najwięcej informacji z regionu!
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.05 s.