Środa, 20 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Wizyta Premiera Morawieckiego w Ostrołęce
(20 styczeń 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

19 stycznia 2018 przebywał z wizytą w Ostrołęce Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Głównym punktem pobytu premiera była wizyta w Dziennym Domu Pobytu Seniora działającym przy parafii Świętego Antoniego. Następnie premier rządu wziął udział w spotkaniu z władzami państwowymi i samorządowymi w siedzibie Urzędu Miasta. W spotkaniu jako przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego uczestniczył Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury w Ciechanowie MUW.

W swoim przemówieniu Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podziękował lokalnym władzom za zaproszenie do złożenia wizyty w Ostrołęce. Wyraził jednocześnie zadowolenie ze wzmocnienia pozycji regionu Północnego Mazowsza na gospodarczej mapie Polski. Zapewnił także zebranych o staraniach rządu mających na celu dalszy rozwój gospodarczy kraju, aktywizację bezrobotnych, poprawienie sytuacji przedsiębiorców tworzących średnie i małe firmy rodzinne, a także poprawę sytuacji najbiedniejszych rodzin. Premier wskazał, że nowy rząd dołoży wszelkich starań dla rozwoju obszarów położonych z dala od wielkich aglomeracji. Mateusz Morawiecki złożył serdeczne podziękowanie Dyrektorowi tworzącemu się Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce i stwierdził, że kształtowanie właściwej polityki historycznej to priorytetowe zadanie jego rządu.

– Chylę czoła przed Waszym bohaterstwem i tym, co zrobiliście dla Ojczyzny, bo dzięki Wam, Waszym koleżankom i kolegom możemy dziś żyć w niepodległym kraju  – powiedział premier zwróciwszy się bezpośrednio do kombatantów. – I mogę Państwu w imieniu rządu Rzeczypospolitej obiecać, że będziemy robić wszystko, żeby Polska się rozwijała, nie tylko jak najlepiej ale również równomiernie. W miejscowościach jak te na Kurpiach, na północnym Mazowszu. Będziemy dbać o solidarność między pokoleniami, między bezrobotnymi a pracującymi, między miastem a wsią – bo tylko tak możemy zbudować silną Polskę, a jesteśmy na najlepszej drodze – zakończył swoje wystąpienie premier.

W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele środowisk kombatanckich. Prezes Rady Ministrów serdecznie podziękował bojownikom różnych formacji niepodległościowego podziemia za bohaterski wkład w dzieło wskrzeszenia niepodległości Polski. Wśród przedstawicieli kombatantów obecni byli : Lidia Załuska (Prezes Związku Sybiraków), kapitan Franciszek Chrostowski (Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Okręgu Ostrołęka) , major Antoni Zienkiewicz (Wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej) oraz członkowie Okręgu Ostrołęckiego tego związku : kapitan Tadeusz Zakrzewski, porucznik Ryszard Karwacki, porucznik Stanisław Lubiejewski oraz Jan Olech (członek Związku Młodocianych Więźniów Politycznych ,,Jaworzniacy”) i Zbigniew Gołąbek (prezes Stowarzyszenia Historii Ziemi Ostrołęckiej im. Kapitana Aleksandra Bednarczyka ,,Adama”). Premier złożył wieniec pod Pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego oraz kwiaty pod tablicą upamiętniającą wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Ostrołęce.


skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
OK Data: 20 styczeń 2018, 09:39
Wspaniały gość! Zresztą jak jego ojciec.
fan Data: 20 styczeń 2018, 19:14
Kampania wrześniowa 1939 jest fałszywie przedstawiana ponieważ  z Anglii był rozkaz,  że Polska ma przegrać właściwie bez wojny. Przegraliśmy bo  niby byliśmy słabsi i się broniliśmy. Główny  atak niemiecki z Dolnego  Sląska i atak pomocniczy przez Prusy, Nie było walki obronnej na  takim poziomie jak Bitwa w Łuku Kurskim - tj.  na  szczeblu  Armii.  1 i 2 września dcy wszystkich  Polskich Armii zdezerterowali. Dca Armii ŁÓDŹ  gen. Juliusz Rómmel   był kuzynem niemieckiego Lisa Pustyni , ze szlachty kurlandzkiej. 1   września  zostawi Armię , nie wyznacza przestępcy i   Wojsko Polskie  pozbawione dowództwa.   Proporcja  liczbowa  PL c G - 1.200 c 1.800,  straty 77 - 15 tys. nasza   Marynarka Wojenna  nie broni Westerplatte, pasjonujemy się filmem jak nasz okręt podwodny   dokonuje brawurowej ucieczki - bo taki był rozkaz - do Anglii.


  Do Berlina było 150  km. Największa Polaka Armia POZNAŃ  150 tys. wojska jest w Wielkopolsce, Plan Armii Poznań w razie  ataku -  - na Berlin.  A Dca Armii robi ruchu pozorowane - przetrzymuje  wojsko  bez walki,  gdy atak w kierunku Berlina zmusiłby Wermacht do odwrotu i  czas przygotowaniA Polski  do solidnej obrony -  Dowódcy wszystkich Armii Polskich zdezerterowali w pierwszych dniach września  na rozkaz masonerii - tajnego i właściwego rządu. A decyzja zapadła  w  Anglii - aby drogi mosty nie zostały zniszczone  i Wermacht mógł uderzyć na Rosję sowiecką.  A Niemcy znali nasze plany i sytuację  przez Anglików. Że Polska ma być pokonana bez zasadniczej obrony, Nie było starcia Armia Polska  pw. Niemieckiej a setki starć na poziomie kompanii.
. Przy dobrej obronie Polska  wygrać jak Finowie p. Sovietom 1939/40. Tam dowódcy nie uciekli i Finowie wybili pół miliona sovietów tracąc 50 tys. Teraz to samo.   Klich  kupił stare Leopardy  i 2 pociski na działo, bo Klich brał sałatę z Fundacji Adenauera. Tusk jest politykiem stworzonym przez niemiecki wywiad.   Rosja 10 lat  miała wojnę  Czeczenii a  zdobywali Grozny 3 mce. Niemcy w 1939  nie  mieli tygrysów i  panter,  więc przewaga niemiecka nie była aż tak druzgocąca wymagana w teorii wojny dla napadającego. Wg planów które zapadły przed 1 września 1939  Francja dała Hitlerowi benzynę, Czesi nowoczesne  uzbrojenie,  a Polska żywność i robotnika do ataku za Zw radziecki. Niemcy hitlerowskie nie były jeszcze potęgą ,
Data: 20 styczeń 2018, 21:11
ostatnie zdanie najcudowniejsze, :-), to widocznie bardzo ważne jaka to tablica, ha,ha,ha
cadet Data: 23 styczeń 2018, 12:18
fan - pisze tak, jakby się czegoś naćpał. Już dawno takich idiotyzmów nie czytałem. Coś z główką nie tak ?


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.02 s.