Środa, 12 grudzień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Rozpoczęli ZiMNaRa 2018
(13 styczeń 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Kolejna 7. edycja Zimowego Maratonu Na Raty ruszyła w Święto Trzech Króli 06.01.2018 r. Piękna słoneczna pogoda i ciepły, jak na tę porę roku dzień przyciągnęły liczną grupę żądnych wrażeń śmiałków. Na starcie pierwszego etapu stanęło 65 zawodników.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Silną grupę stałych bywalców ZiMNaRa wsparło kilkunastu debiutantów. Nie zabrakło również reprezentantów młodszego pokolenia. Młodsi zawodnicy mieli możliwość rywalizacji na krótszej trasie, ale nie wszyscy z niej skorzystali.

Kilku młodzieńców ambitnie wystartowało na pełnej trasie liczącej 7 km i jak się okazało osiągnęli doskonałe rezultaty wzbudzając ogromny szacunek wśród starszych kolegów.

Warunki atmosferyczne sprzyjały zawodnikom. Piękne słońce i praktycznie brak wiatru, co bardzo rzadko się zdarza na otwartej przestrzeni lotniska, zachęcały do wysiłku fizycznego. Doskonałe warunki docenili również członkowie aeroklubu, którzy od świtu doskonalili umiejętności pilotażu . Samoloty startujące i lądujące na pasie tuż obok biegnących zawodników stanowiły dodatkową atrakcję.

Trasa biegu nie sprawiała większych trudności. Płaska i miękka nawierzchnia płyty lotniska stanowiła doskonałe podłoże dla biegaczy. Tylko w kilku miejscach trasy pojawiły się kałuże i błoto co sprawiło, że buty biegaczy straciły nieco wizualnych walorów.

Zwycięzcą pierwszego etapu został ubiegłoroczny lider ZiMNaRa Michał MAKOWSKI z Ciechanowa reprezentujący 2.ORel Przasnysz. Pokonanie 7 km trasy zajęło mu 27 minut i 35 sekund. Drugi do mety dotarł Michał PRAGACZ reprezentujący Wybrzeże Klatki Schodowej z czasem 27:58. Na trzecim miejscu podium stanął Kamil Ślusarski z Chorzel (29:49).


Wśród pań najlepiej poradziła sobie debiutująca w ZiMNaRze Justyna Śliwiak z TKKF Promyk Ciechanów. Zawodniczka dosłownie deptała po piętach męskiej czołówce. Do mety dotarła na 6 pozycji pokonując trasę w 30 minut i 23 sekundy.

Druga z pań Anna Urbaniak z „Jednorożec robi co może” linię mety przekroczyła po 34 minutach i 46 sekundach. Zawodniczka dobrze nam znana z poprzednich edycji jak zwykle błyszczy formą i genialnie motywuje innych biegaczy. Grupa z Jednorożca, której Ania przewodzi rozrasta się w niesamowitym tempie i coraz liczniej zasila grono uczestników okolicznych imprez biegowych. Reprezentanci „Jednorożec  robi co może” stanowią największą zorganizowaną grupę uczestników ZiMNaRa.

Trzecie miejsce wśród pań zajęła reprezentantka KS Maków Biega Marta Ruszczyńska z Bogatego (38:17). Marta, której forma i dobry humor nigdy nie opuszczaj metę przekroczyła tradycyjnie z uśmiechem na ustach bez jakichkolwiek objawów zmęczenia.


W kategorii mundurowej wystartowało 2 zawodników Mariusz Dąbkowski z Goworowa i Andrzej Grabowski z G-TEAM. W tej konkurencji zawodnicy obowiązkowo musieli ubrać mundur oraz plecak ważący co najmniej 5 kg.

Zawodnik z Goworowa dość osobliwie zinterpretował zapisy regulaminu i zapakował do plecaka 22 kg – tak na wszelki wypadek żeby nie było za mało. Jak twierdzo po co biegać z obciążeniem 5 kg jeśli można zabrać 22 kg…. Mariusz za tydzień startuje w półmaratonie komandosa więc zabraknie Go w II etapie  ZiMNaRa ale będziemy mu kibicować.


Oprócz zwycięzców spore uznanie wzbudził jeden z młodszych zawodników Damian Urbaniak. Ten trzynastolatek z „Jednorożec robi co może” stanął do rywalizacji z dorosłymi zawodnikami na pełnym dystansie 7 km. Trasę pokonał w nieco ponad 35 minut zostawiając daleko w tyle zdecydowaną większość biegaczy. Do mety dotarł na 21 pozycji.

Najmłodszym zawodnikiem w stawce był również reprezentant „Jednorożec robi co może” Krzysztof Borczak z miejscowości Szla. Zawodnik urodzony w 2009 roku zmierzył się z 3,5 kilometrową trasą ZiMNaRa. Do samej mety ostro rywalizował ze starszą o 2 lata siostrą Aleksandrą i końcową linię przekroczyli jednocześnie po 25 minutach i 46 sekundach.

Jak widać nowe pokolenie zawodników jest na dobrej drodze by wkrótce zastąpić starszych kolegów i ustanawiać nowe rekordy.

Po zakończeniu biegu zawodnicy z „Jednorożec robi co może” zrobili niespodziankę koleżance z klubu – Marzenie Długołęckiej, która obchodziła właśnie urodziny. Było głośne 100 lat,  szampan i życzenia od wszystkich zawodników ZiMNaRa.

Zapraszamy do udziału w kolejnych etapach Zimowego Maratonu Na Raty ---> ZGŁOSZENIA

Zapraszamy również na bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przasnyszu – 14.01.2018 r. Informacje o biegu na stronie: www.wosp.biegiprzasnysz.pl oraz TUTAJskrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.