Środa, 12 grudzień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Szkole warsztaty „Poznajemy świat osób niepełnosprawnych” w SP1
(12 styczeń 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

We wtorek 9 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu odbyły się warsztaty pt: „Poznajemy świat osób niepełnosprawnych”. Zajęcia zostały przeprowadzone w grupie uczniów klas siódmych w formie praktycznych ćwiczeń warsztatowych opartych na rzeczywistych czynnościach wykonywanych na co dzień przez osoby niepełnosprawne.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Poszczególne stanowiska z ćwiczeniami były rozmieszczone w taki sposób, aby uczniowie mogli wziąć udział w wybranych zadaniach w ramach trzech tematów: „Życie w ciemności”, „Świat bez dźwięków” oraz „Chodzę rękoma”.

Uczniowie mieli możliwość pokonania slalomem trasy na wózku inwalidzkim, budowania z klocków w rękawicach kuchennych, malowania ustami, rozpoznawania dźwięków z zatyczkami w uszach, czy też układania i odgadywania rzeczy z zasłoniętymi oczami. Celem zajęć było kształtowanie pozytywnych postaw, rozbudzenie empatii oraz poszerzenie świadomości na temat problemów i trudności osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Przy współpracy uczennic z Medycznego Studium Zawodowego warsztaty przebiegły w miłej atmosferze. Uczniowie z otwartością i zainteresowaniem wykonywali kolejne ćwiczenia.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.