Środa, 12 grudzień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Orszak Trzech Króli w Chorzelach
Źródło : UMiG Chorzele, (10 styczeń 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

6 stycznia mieszkańcy gminy Chorzele celebrowali dzień Objawienia Pańskiego czyli święto Trzech Króli. W tym roku z inicjatywy burmistrz Beaty Szczepankowskiej oraz dzięki życzliwości ks. Marka Pszczółkowskiego w Duczyminie odbył się barwny pochód Orszaku Trzech Króli.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Tradycyjny korowód rozpoczął się przemarszem sprzed Publicznej Szkoły Podstawowej w Duczyminie do kościoła parafialnego. Każdy z uczestników pochodu otrzymał koronę, która jest symbolem Orszaku Trzech Króli. Następnie odbyła się uroczysta msza święta, podczas której dzieci z PSP z Duczymina przedstawiły przepiękne jasełka. Do wszystkich zebranych kilka ciepłych słów skierowała burmistrz Beata Szczepankowska, dziękując za piękne kultywowanie tradycji jaką jest wspólne kolędowanie.

- Święto Trzech Króli to objawienie Pańskie, zjawienie się Boga tu na ziemi w tajemnicy. To chrześcijańska uroczystość mająca uczcić objawienie się Boga człowiekowi, a także pokazanie, że człowiek jest zdolny do rozumowego poznania Boga. Jezus staje się darem ofiarowanym dla wszystkich ludzi. Trzej królowie przyszli dziękować za ten dar składając Jezusowi złoto symbolizujące piękno, coś wartościowego, chwalebnego, miłość, co jednocześnie oznaczało godność Jezusa, kadzidło symbol modlitwy, co oznaczało, że Jezus jest Bogiem i mirrę, balsam którym namaszczano zmarłych co symbolizowało zapowiedź męki i cierpienia. Trzej królowie przyszli, by złożyć pokłon Panu. Dzisiaj, w tym świętym, historycznym miejscu, my również przyszliśmy złożyć pokłon Bogu, złożyć w darze szczerze kochające serca oraz czyny miłości, dobroci, oddania, nasze modlitwy, cierpienia. Dziękuję Wam drodzy mieszkańcy naszej gminy, za to wspólne świadectwo naszej wiary, naszej wspólnoty, naszej tradycji, za złożenie Panu pokłonu, jak uczynili to Trzej Królowie, dziękuję za to że jesteście– mówi Beata Szczepankowska.

Po zakończonej Eucharystii, Trzej Królowie, wraz ze swoim orszakiem przemaszerowali do świetlicy OSP, gdzie rozpoczęło się wspólne kolędowanie, a dla wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek. Całą imprezę uświetnił występ Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz zespołu Ale Babki. To wspólne święto zgromadziło licznie mieszkańców nie tylko z Duczymina, ale i z całej gminy, którzy jak „Trzej Królowie przyszli złożyć pokłon Panu”. Mieszkańcy mieli na sobie wspaniałe stroje, które pięknie ubarwiły orszak oraz sprawiły, że wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.  To był niezwykły dzień pełen wrażeń, wspólnej zabawy, wzruszeń, a przede wszystkim integracji i świadectwa wiary naszej lokalnej społeczności.skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.