Piątek, 19 październik 2018
Pogoda na dziś:
temp. 11 °C
temp. odcz. 10 °C
wiatr 11 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Życzenia 200 lat życia...
(09 styczeń 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

W dniu 8 stycznia br. w Kaplicy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego à Paulo w Przasnyszu odbyła się dziękczynna Msza Święta w intencji 100-lecia urodzin mieszkańca tego domu – Pana Henryka Bulejak.

Jubilat przyjął serdeczne życzenia i kwiaty od Zastępcy Burmistrza Przasnysza, przedstawicieli Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, KRUS oraz przyjaciół, sąsiadów i znajomych. Otrzymał również list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, przekazany przez przedstawiciela Wojewody Mazowieckiego. Wszyscy zgromadzeni goście zaśpiewali Panu Henrykowi „200 Lat”.

Pan Henryk Bulejak urodził się 6 stycznia 1918 r. w miejscowości Kamień, gm. Dzierzgowo. W czasie II wojny światowej został zesłany na roboty do Prus Wschodnich. Po wojnie zamieszkał i ożenił się w Przasnyszu. Całe swoje życie pracował w rolnictwie. Jubilat jest osobą pozytywnie nastawioną do życia, uśmiechnięty, komunikatywny. Przasnyszanie znają Pana Henryka doskonale. Poza swoją ciężką pracą zawsze znajdował czas na hobby. Jako pasjonat gołębi, dużo czasu spędzał w przydomowym gołębniku. Tęskni za domem, ogródkiem i jazdą samochodem.

O swoim życiu często wspomina w opowieściach. Doskonale pamięta historią i genealogię wielu przasnyskich rodzin. W czasie trwania uroczystości często wzruszał się, ale i żartował. Dziękował wszystkim za przybycie.

Życzymy Panu Henrykowi dalszych długich lat życia w zdrowiu i pogodzie ducha.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Ja Data: 11 styczeń 2018, 09:25
200 lat!!! :)


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.