Piątek, 19 październik 2018
Pogoda na dziś:
temp. 11 °C
temp. odcz. 10 °C
wiatr 11 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
DKK: Żar. Oddech Afryki
(09 styczeń 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Pierwsze w tym roku styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki  to rozmowa o Afryce, a wszystko to za sprawą reportaży Dariusza Rosiaka ”Żar. Oddech Afryki”.

Z jednej strony kolonializm, głód, konflikty plemienne, epidemie i klęski naturalne, krzywdy wyrządzone przez białego człowieka. Z drugiej – safari, nieskażona natura, piękno krajobrazu i wieczne lato. Tyle stereotypy. A jaka Afryka jest naprawdę? Tego próbuje się dowiedzieć Dariusz Rosiak, który – na szczęście dla czytelnika – zawsze chodzi własnymi drogami i zawsze zadaje wnikliwe pytania. Dzięki temu jego Afryka jest inna, ale nadal piękna i fascynująca.

Książka podzieliła klubowiczów część z nich uważa, że jest ona powierzchowna, każde z opisywanych państw potraktowane tak samo, aż trudno je odróżnić, że kilka tygodni tam spędzonych to za mało aby pisać o Afryce. Nie wszystkie rozpoczęte zagadnienia mają swój koniec, że jest wiele innych zdecydowanie ciekawszych książek o tej tematyce.

Ci, którzy uważają, że książka jest godna polecenia  twierdzą, iż autor  pisząc reportaże, wyłapuje ”smaczki’, którymi dzieli z czytelnikiem, pisze krótko, zwięźle, nie ocenia, skupia się na trudnej i krwawej historii, gospodarce, polityce.

Te jakże różne opinie o książce dodały naszej dyskusji sporo kolorytu.

Reportaże Dariusza Rosiaka to doskonały wstęp do rozpoczęcia literackiej przygody z Afryką, zachęcają aby sięgnąć po kolejne książki o kontynencie afrykańskim.

Następne spotkanie 1 lutego o 18.30 w czytelni Biblioteki głównej

Przedmiotem dyskusji będzie książka Elif Shafak „Uczeń architekta”

ZAPRASZAMY!
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.