Piątek, 19 październik 2018
Pogoda na dziś:
temp. 11 °C
temp. odcz. 10 °C
wiatr 11 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
ZNAKOMICI RECYTATORZY Z LO IM. KEN
(15 grudzień 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie, Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu, podczas kolejnej edycji regionalnego konkursu recytatorskiego poezji i prozy romantycznej „Tworzyć będziesz – kochaj tylko”. Impreza, która odbyła się na przełomie listopada i grudnia w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, wzbudziła duże zainteresowanie szkół z całego regionu. Tym bardziej więc może cieszyć to, że nasi reprezentanci znaleźli się w czołówce tegoż konkursu.

Ponieważ każda szkoła mogła wystawić co najwyżej dwóch reprezentantów, w LO im. KEN trzeba było przeprowadzić najpierw wewnętrzne kwalifikacje. W tych lepiej wypadła męska część miłośników recytacji. Do Opinogóry pojechali więc Paweł Orłowski oraz Bartłomiej Kacprzak z klas drugich. Opiekunem obu naszych reprezentantów była p. Małgorzata Andrychowska-Białobrzeska.

Ponieważ celem konkursu było m.in. upowszechnianie twórczości Zygmunta Krasińskiego, każdy uczestnik miał przedstawić jeden utwór tego właśnie poety – oczywiście o tematyce miłosnej. Drugi tekst był już dowolną sprawą recytatora – jedynym warunkiem było to, by tekst również dotyczył toposu miłości.

Konkurencja podczas konkursu była naprawdę spora. Tym większe więc słowa uznania należą się Pawłowi i Bartkowi. Pierwszy z nich zajął drugie miejsce i naprawdę zabrakło niewiele, by znalazł się na najwyższym stopniu podium. Z kolei drugi nasz reprezentant zasłużył na konkursowe wyróżnienie.

Obu panom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w podobnych konkursach w przyszłości.
opracował Michał Wiśnicki
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.