Piątek, 19 październik 2018
Pogoda na dziś:
temp. 11 °C
temp. odcz. 10 °C
wiatr 11 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
MIKOŁAJKI NA SPORTOWO w Czernicach Borowych
(15 grudzień 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

6 grudnia wszyscy pragną spotkać się ze świętym Mikołajem. To taki międzynarodowy święty, którego poznaliśmy w dzieciństwie, dobrze go kojarzymy, bo przynosił nam prezenty.

W Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych w dniu 6 grudnia 2017 roku działy się rzeczy niezwykłe. Wszyscy uczniowie chcieli być jak święty Mikołaj – więc ubrali się w czerwone bluzeczki i czapeczki, ale wygląd to jeszcze nie wszystko. Trzeba być silnym i zdrowym, bo prawdziwy święty Mikołaj ma dużo pracy. Dlatego też  kandydaci na świętych Mikołajów w tym dniu zostali poddani intensywnym ćwiczeniom.                                            

Zapoczątkowali uczniowie klas I – III, którzy pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: pani Marioli Lewandowskiej, pani Grażyny Jaguś i pani Beaty Ulatowskiej pokonywali różne przeszkody w wyścigach rzędów. Była to czysta sportowa  rywalizacja. Uczniowie z wielką radością angażowali się w tą sportową  zabawę, którą zorganizowały dla nich nauczycielki wychowania fizycznego pani Joanna Kordek i pani Maria Pawluczuk.

Następnie rywalizowali uczniowie klas IV - VI w pokonywaniu przeszkód o większym stopniu trudności w wyścigach rzędów. Zawody odbywały się zgodnie z zasadami fair play i zostały włączone do rywalizacji  między klasowej. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał nauczyciel wychowania fizycznego pan Grzegorz Szmit.

Trzecią grupą rywalizującą stanowili uczniowie z klas: VII, IIA, IIB, IIIA i IIIB. Mieli oni zadania odpowiednie do swoich możliwości, które przygotował dla nich nauczyciel wychowania fizycznego pan Łukasz Wróblewski.  

Mikołajki na sportowo to działanie w ramach realizowanego projektu: „Szkoła promująca zdrowie” we współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „Borowiaki”.

Tekst: Maria Pawluczuk
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Data: 16 grudzień 2017, 23:30
lekcja WF=SUKCES?
Data: 16 grudzień 2017, 23:31
czy to projekt unijny, jeżeli tak to jaki jest budżet?


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.02 s.