Środa, 21 luty 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
To miejsce nas połączyło
(05 grudzień 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

Jest takie miejsce w Przasnyszu, które potrafi łączyć odmienne kultury z różnych stron świata. Nieco symbolicznie można wręcz powiedzieć, że właśnie tu Wschód spotyka się z Zachodem. Doskonale było to widać w ostatni piątek listopada, podczas Festiwalu Kultur Narodów zorganizowanego na terenie Językowej Szkoły Podstawowej nr 5.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Imprezę przygotowały wspólnie: Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna, Akademickie Liceum Ogólnokształcące, Technikum Agrobiznesu, Językowa Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Językowe Przedszkole The Academy of Smurfs. Ideą festiwalu było zapoznanie wszystkich uczestników z różnicami kulturowymi krajów Wschodu i Zachodu, Europy, Azji i Ameryki Północnej. Organizatory chcieli pokazać, że mimo różnych języków, zwyczajów i tradycji wciąż jesteśmy tacy sami. Stąd hasło piątkowej uroczystości: TO MIEJSCE NAS POŁĄCZYŁO.

Uczestnicy zapoznali się z kulturami i językami krajów, takich jak, Polska, USA, Wielka Brytania, Ukraina, Rosja, Białoruś czy Kazachstan.
Program został przygotowany przez zespół pod kierunkiem Pani Rektor Elżbiety Sternal, pracujący w składzie:

 • prof. dr hab. Ludmiła Kilewaja
 • prof. dr hab. Tatjana Shewiakowa
 • prof. dr hab. Ludmiła Safronowa
 • mgr Martyna Sternal
 • mgr Iwona Niesiobęcka
 • mgr Klaudia Hinc

  Poszczególnym występom przysłuchiwało się liczne grono zaproszonych gości, wśród których zasiadł m.in. starosta przasnyski Zenon Szczepankowski. Nie zabrakło reprezentantów zaprzyjaźnionych szkół z terenu w tym z Zespołu Szkół nr 3 z Ciechanowa, Zespołu Szkół w Krasińcu, Liceum Ogólnokształcącego z Jednorożca czy Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej.

  Przeszło dwugodzinny spektakl potrafił połączyć nuty nostalgiczne z wesołymi; występy poważne były przeplatane bardziej rozrywkowymi. Pozwoliło to pokazać różnorodne talenty naszej młodzieży i zaproszonych gości – nie tylko wokalne, lecz także taneczne czy aktorskie. Nic więc dziwnego, że na zakończenie wszyscy występujący otrzymali burzliwe oklaski od swoich kolegów ze szkół, nauczycieli i zaproszonych gości.  
 • skrót wiadomości
   
  Treść opinii:
  Autor:
  Kod z obrazka:


  Brak Waszych opinii do tego artykułu.
   
   
    strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

  ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.