Środa, 21 luty 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Jesienny Bal Owoców i Warzyw w Romanach-Seborach
(06 grudzień 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

W ostatniej dekadzie listopada w Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach odbył się Jesienny Bal Owoców i Warzyw – w ramach realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole”. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie klas I-V wraz z oddziałem przedszkolnym.

Organizatorami balu byli wychowawcy wszystkich klas. Impreza rozpoczęła się od prezentacji strojów – po krótkiej lustracji okazało się, że na sali przebywa najwięcej jabłek, gruszek, marchewek – choć niemal każdy strój był przygotowany nieco inną techniką. Dzieci wykazały się jednak dużą inwencją, gdyż wśród uczestników balu można było znaleźć moc rozmaitych przebrań. Borówki, cytryny, brokuły, truskawki, rzodkiewki, winogrona, a nawet arbuz, ananas i dynia.

W imprezowy nastrój wszystkich wprowadziły śpiewane przez dzieci piosenki, w tym doskonale znane przez różne pokolenia „Witaminki, witaminki”, „Jagódki” czy „Ogórek, ogórek”. Szczególną atrakcją dla dzieci okazały się konkursy: „Wędrująca dynia”, „Zagadki owocowo warzywne” i „Rozpoznawanie owoców i warzyw przy użyciu zmysłu smaku”, w których dzieci mogły spróbować swoich sił. Były pląsy w kółeczkach i pociąg owocowo- warzywny. Wszyscy wesoło się bawili. Na koniec balu wszyscy uczniowie dostali mały upominek w postaci zdrowej przekąski.

Celem programu „Warzywa i owoce w szkole” jest kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków w szkole jak i w domu. Po takim balu nikt nie może mieć wątpliwości, że dzieci ze szkoły w Romanach-Seborach bardzo lubią owoce i warzywa.

skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.