Środa, 17 październik 2018
Pogoda na dziś:
temp. 15 °C
temp. odcz. 14 °C
wiatr 8 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Świętowanie niepodległości w Romanach-Seborach
(14 listopad 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

Dzień przed oficjalnym świętem Niepodległości Polski w Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach odbyła się z tej okazji szkolna uroczystość. Uczniowie klasy V, VI i VII uświetnili obchody programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem nauczyciela Rafała Czaplickiego.

Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy apelu mogli usłyszeć piękne utwory o tematyce patriotycznej, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności.  Nie zabrakło również piosenek współczesnych nawołujących do patriotyzmu i oddania Ojczyźnie.

Hasło przewodnie uroczystości: „Przytulmy Polskę do serca!” zostały zaczerpnięte z jednej z piosenek wykonywanych przez uczennice. Natomiast główną ideą apelu było przypomnienie bezimiennych bohaterów walki o niepodległość, a potem wolność, jak również przywołanie najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski walczącej o niepodległość. Wzruszający obraz całej uroczystości uzupełniały komentarze  narratorów.

Artyści spektaklu zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna, oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo wolność.

--------------------------
Prosimy o nie kopiowanie artykułów z eprzasnysz.pl na inne strony.
ePrzasnysz.pl - najwięcej informacji z regionu!


skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.