Poniedziałek, 22 październik 2018
Pogoda na dziś:
temp. 10 °C
temp. odcz. 7 °C
wiatr 20 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
"Królestwo Dobrych Manier" w SP nr 1
(13 listopad 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

W październiku, uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu, pod kierownictwem swoich wychowawczyń, przygotowały dla pierwszaków inscenizacje na temat znaczenia dobrych manier i właściwego zachowania w różnych sytuacjach.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Zasady, które ułatwiają i umilają życie, zostały przedstawione w formie piosenek i krótkich i żartobliwych wierszyków.

Zostało również zaprezentowane przedstawienie pt: "Królestwo Dobrych Manier" w wykonaniu uczniów klasy IIb, w którym za scenariusz i reżyserię odpowiedzialna była pani Anna Wiechowska-Grzeszczuk, zaś za zdjęcia i montaż: pani Marta Mianowska.
W przedstawieniu wystąpili: Brzezińska Aleksandra, Czyżewska Natalia, Ginalska Gabriela, Grabowska Zofia, Jóźwicka Adrianna, Kacprowicz Maja, Kacprzak Iga, Kołakowski Krzysztof, Kołodziejczyk Karolina, Kowalczyk Julia Maria, Kowalczyk Piotr, Lidzki Jakub, Lomperta Piotr, Ostrowska Aleksandra, Pocztowski Miłosz, Rudowski Bartosz, Siemieniuk Michał, Sowiński Krystian, Spiżarski Nikodem, Stempel Aleksander, Witka Adrian, Woliński Kacper, Zakrzewska Joanna, Zakrzewska Wiktoria, Zuzelski Jakub.

Z lekcji "dobrych manier" dzieci dowiedziały się, że to sposób zachowania się i traktowania innych, który jest akceptowany przez ogół społeczeństwa. Zasady te pozwalają godnie żyć, a co ważniejsze dostrzegać wokół siebie innych ludzi i ich potrzeby.

Dlatego bardzo ważną sprawą jest uczenie ludzi od najmłodszych lat, aby żyli kulturalnie i w przyjaźni z dobrymi manierami.
Dlatego od dzieciństwa powinniśmy się uczyć takich czarodziejskich słów jak : - proszę, dziękuję, przepraszam - a także szanować ludzi począwszy od swych najbliższych i osoby starsze.

--------------------------
Prosimy o nie kopiowanie artykułów z eprzasnysz.pl na inne strony.
ePrzasnysz.pl - najwięcej informacji z regionu!

skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.