Poniedziałek, 22 październik 2018
Pogoda na dziś:
temp. 10 °C
temp. odcz. 7 °C
wiatr 20 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Krzynowłoga Mała: Postępują prace przy hydroforni
(13 listopad 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

Na tę inwestycję mieszkańcy gminy Krzynowłoga Mała czekali kilka lat. Wszystko jednak zmierza w dobrym kierunku. Od kilku tygodni postępują prace przy przebudowie hydroforni położonej w samej Krzynowłodze Małej – jedynej znajdującej się na terenie tej gminy.

Remont stacji uzdatniania wody był priorytetem Jerzego Humięckiego od momentu objęcia przez niego stanowiska wójta. Początkowo zła sytuacja finansowa samorządu, w tym m.in. konieczność podwójnego opłacenia remontu budynku Urzędu Gminy, opóźniała działania w tym kierunku.

Stopniowo jednak udało się przygotować – najpierw dokumentację, potem zaś przystąpić do konkretnych prac remontowych. Latem tego roku podpisano umowę z wykonawcą pierwszego etapu przebudowy i prace ruszyły.

Ze względu na koszty remont ma przebiegać dwuetapowo. Pierwszy z etapów, który właśnie trwa – zakłada wymianę przez wykonawcę instalacji technologicznej stacji. Projekt pod nazwą „Przebudowa instalacji technologicznej Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Krzynowłoga Mała – etap I” ma kosztować ok. 660 tys. złotych. Niemal jedną trzecią tej kwoty – 200 tys. zł – stanowią środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kolejnym krokiem będzie modernizacja samego budynku i system zwiększania ciśnienia wody, co zapewni większy komfort mieszkańców zaopatrujących się w wodę z wodociągów gminnych. Te prace mają być kontynuowane w roku 2018.


--------------------------
Prosimy o nie kopiowanie artykułów z eprzasnysz.pl na inne strony.
ePrzasnysz.pl - najwięcej informacji z regionu!
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
obserwator Data: 13 listopad 2017, 09:02
Trudno nazwac wodą to co leci z kranu,płacimy za czystą wode a dostarzcaja nam ciecz w kolorze herbaty.Zróbcie cos z tym.
Mieszkaniec Data: 13 listopad 2017, 09:45
Od kilku lat kupuje wode w sklepie do herbaty i kawy, to co leci z kranu strach pić. Troche późno się obudzili. Ale nie dlugo wybory i wladza bedzie rozliczona
Aaa@a Data: 13 listopad 2017, 16:22
Tylko narzekać potrafią. To mógł nie płacić podwójnie tylko się odwołać ale po co jest powód sk£adać na innych. Zresztą wszystkie hydrofornie siadają a ciśnienie masakra.Taktykę obrali żeby ludziom przed wyborami coś zrobić.


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.