Piątek, 22 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
KRISTARS - Jednorożecka gwiazda disco - polo
(13 październik 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

Podczas jednorożeckich imprez, przed występami gwiazd wieczoru publiczność rozgrzewa zespół zwany "Kristars”. To on ratował w tym roku Dni Jednorożca w oczekiwaniu na spóźniający się zespół „Piękni i Młodzi”. To oni wystąpią na niedzielnym koncercie charytatywnym na rzecz Sylwestra Pietrzak.
Kim są i kim jest ich lider Krzysztof Mordwa? Postanowiliśmy porozmawiać z pomysłodawcą zespołu i przybliżyć naszym internautom jego sylwetkę.


Jakie były wasze początki?

Początki działalności zespołu sięgają 2001 roku.
Z upływem lat zespół funkcjonował pod inną nazwą.  W 2014 roku przyjął nazwę „Kristars”. Obecnie w skład weselny zespołu wchodzą trzy osoby. Poza tym występujemy na koncertach z odpowiednim układem choreograficznym. Duże znaczenie ma to, że połączyła nas ta sama pasja i zamiłowanie do muzyki.

Jakim gatunkiem muzycznym się zajmujecie?

Gatunkiem muzycznym, który dominuje w naszym repertuarze jest muzyka disco – polo. Ma ona wierne grono odbiorców i znajduje uznanie wśród licznie zebranej publiczności. Od najmłodszych lat słuchałem muzyki disco – polo i wiedziałem, że chcę związać z nią swoją przyszłość.

Jakie były twoje pierwsze kroki na scenie muzycznej?

Moje pierwsze kroki na scenie to granie na imprezach okolicznościowych oraz weselach. Moim pierwszym instrumentem na którym rozpocząłem edukację muzyczną był akordeon. Z biegiem lat kontynuowałem swoją pasję i zdobywałem nowe umiejętności.  .  
Jestem mieszkańcem miejscowości Jednorożec i często, jako zespół mamy okazję brać udział w imprezach organizowanych na terenie gminy Jednorożec.  


Na Dniach Jednorożca jesteście gwiazdami…

„Dni Jednorożca” wspominam bardzo pozytywnie. Już od kilkunastu lat udzielamy się na rzecz gminy. Niejednokrotnie mieliśmy okazję wystąpić podczas tej  uroczystości i zawsze lubimy tam wracać. Jest to okazja do zebrania się naszych wiernych fanów oraz zaprezentowania  naszej twórczości nowym odbiorcom.
We wcześniejszych latach śpiewaliśmy wyłącznie  covery, ale z biegiem czasu zaczęliśmy wykonywać autorskie utwory i  ciągle poszerzamy nasz repertuar i mam nadzieję,  że nasze autorskie wydawnictwo znajdzie uznanie w oczach publiczności.  
Dało się zauważyć, że zdobywamy coraz to nowe grono odbiorców.

Co robicie, prócz muzyki?

Każdy z członków zespołu pracuje na co dzień zawodowo. Jeśli chodzi o moją osobę skupiam się głównie na muzyce tj.  komponowaniu, pisaniu tekstów, co wymaga poświęcenia czasu i zaangażowania by to co robię przyniosło efekt. Natomiast wolny czas spędzam w sposób aktywny i podnoszę kwalifikację zgodne z moimi zainteresowaniami.

Czy muzyka to dobra „kasa”?

Nigdy nie rozpatrywałem tej kwestii pod względem finansowym, chociaż nie ukrywam, że pieniądze są w życiu potrzebne bo pozwalają na realizację planów i wyznaczanie nowych celów. Dla mnie liczy się przede wszystkim muzyka  i kontakt z publicznością. Przekaz, który niesie ze sobą piosenka jest uniwersalny i pozwala na jakiś czas przenieść się w inny świat. Raz zmusza do refleksji, a innym razem kształtuje marzenia. Tak więc to co robię traktuje przede wszystkim jako pasję i sposób na życie.

A co z autorskimi utworami?

W swoim dorobku muzycznym posiadamy m.in. autorskie utwory „Jak zapomnieć” oraz „Biała suknia, biały welon”,  które zostały wypromowane w mediach.  
Pierwszy z nich dzięki współpracy z firmą fonograficzną „Folk” z Warszawy został wydany na trzech płytach zawierających utwory czołowych wykonawców tego gatunku muzycznego. Płyty na których można odnaleźć wspomniany tytuł to „Vipo – Disco –Polo Hity” vol.2, „Taneczne klimaty” vol.6, „Lato 2016- Hity Disco Polo”. Natomiast drugi z utworów został stworzony z myślą o przyjęciach weselnych. Warto tu nadmienić, że zdobył on uznanie nie tylko samej publiczności, ale również innych zespołów, które wykonują covery naszych utworów. Do obu piosenek zostały nakręcone teledyski, które emitują największe stacje promujące nurt disco –polo i dance.  m.in kanał Polo TV . Utwór „Jak zapomnieć” po premierze na kanale „Polo TV” przez długi czas znajdował się na czołowych miejscach list przebojów. Wersja audio jest emitowana przez stacje radiowe na terenie Polski.  

Co dalej?

Naszym celem jest wydanie płyty. Na chwilę obecną cały czas pracujemy nad własnymi utworami. Mam nadzieję, że ten  projekt się spodoba i każdy znajdzie coś dla siebie. Jednocześnie współpracuję z producentem muzycznym Pawłem Szymczykiem Serenity, który zapewnia odpowiedni dźwięk i muzykę do utworów.  

Czy jesteś profesjonalistą?

Myślę, że jeżeli już coś się robi to trzeba być do tego odpowiednio przygotowanym. Nie można sobie pozwolić na to by odebrano nas negatywnie. Muzyka ma to do siebie, że o naszej pozycji na rynku w większości decyduje  publiczność. Jej ocena może być pozytywna lub negatywna i to od niej zależy utrzymanie się artysty na rynku. Także trzeba profesjonalnie podchodzić do tego co się robi bo tylko wówczas przyniesie to satysfakcję i oczekiwany efekt. Jeśli zaś chodzi o instrumenty to jest to zależne od danej imprezy. Głównie są to instrumenty klawiszowe. Natomiast podczas imprez weselnych, które prowadzimy dużą popularnością cieszy się akordeon oraz gitara, które  doskonale sprawdzają się podczas biesiady przy stołach. Dzięki temu zabawa nabiera szczególnego charakteru i pozwala stworzyć wyjątkową atmosferę. Dzięki pasji oraz zaangażowaniu dziś już wiem jak wiele pracy trzeba włożyć w to by zdobyć uznanie i szacunek publiczności..    

--------------------------
Prosimy o nie kopiowanie artykułów z eprzasnysz.pl na inne strony.
ePrzasnysz.pl - najwięcej informacji z regionu!skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Irmina Data: 13 październik 2017, 20:35
Ja osobiście znam zespół i bardzo podoba mi się ich muzyka i podejście do słuchaczy,potrafią rozkręcić zabawę i poprowadzić imprezę w taki sposób że ludzie bawią się znakomicie.Ich muzyka wpada w ucho i nogi same porywają się do tańca,naprawdę polecam zespół Kristars to jeden z najlepszych zespołów z jakim przyszło mi się bawić :) pozdrawiam :)
fanka disco w p Data: 13 październik 2017, 21:30
Disco Polo też musi ewoluować, a tu jakby od 30 lat dla tego stylu istniały tylko 4 akord,  i te częstochowskie rymy


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.