Poniedziałek, 24 wrzesień 2018
Pogoda na dziś:
temp. 7 °C
temp. odcz. 4 °C
wiatr 23 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 

 
65 – lecie powstania Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach
(12 październik 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

W piątek, 6 października Zespół Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach obchodził 65 rocznicę powstania placówki. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele, a następnie przemarszu uczniów wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi przed budynek szkoły, gdzie uroczyście zasadzono drzewo.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Kolejna część spotkania odbyła się na hali sportowej, gdzie wręczono wszystkim zaproszonym gościom upominki, zaprezentowano talenty uczniów, a także przedstawiono dzieje szkoły.

- Zespół  Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach jest szkołą z tradycjami, kształcącą od 1952r. nie tylko mieszkańców miasta i gminy Chorzele oraz powiatu przasnyskiego, ale również mieszkańców okolicznych powiatów wchodzących w skład województwa mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego. Szkoła posiada nowoczesny internat, halę sportową i basen. Świetnie wyposażone pracownie i sale lekcyjne idą w parze z doskonale wykształconą i stale podnoszącą swoje kwalifikacje kadrą pedagogiczną. Patronem naukowym szkoły jest Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, które to uczelnie uczniowie systematycznie odwiedzają, biorąc udział w wykładach i pokazach. W dniu dzisiejszym ZSP w Chorzelach obchodzi 65 urodziny, ale zapewniam że czuje się młodo i nie myśli o emeryturze, a zdobyte doświadczenie wykorzysta w celu dalszego doskonalenia pracy. Jedynym typem szkoły łączącym obie daty (rok 1952 i 2017) jest Liceum Ogólnokształcące, którego pierwsi absolwenci zdali maturę w 1956 r. W Chorzelach oprócz tego istnieją i istniały różne rodzaje techników i szkół zawodowych kształcących m.in. w zawodach: technik rolnik, technik hotelarstwa, technik przetwórstwa mleczarskiego, technik obsługi turystycznej, technik żywienia i usług gastronomicznych, rolnik, kucharz, mechanik – operator maszyn i urządzeń, stolarz, mechanik – operator maszyn przemysłu drzewnego. Dzieje szkolnictwa średniego w Chorzelach to czasy wielkich zmagań o poprawę zarówno warunków lokalowych, jak i osiągnięć dydaktycznych. To wzloty i upadki, to problemy z nadmiarem uczniów i z ich brakiem. To również historia wspaniałych ludzi – nauczycieli, rodziców i uczniów. To tysiące absolwentów wyposażonych w potrzebną w dalszym życiu wiedzę i umiejętności, którzy osiągnęli sukces stając się m.in. wspaniałymi duchownymi, lekarzami, prawnikami, oficerami, pedagogami i przedsiębiorcami – mówił Krzysztof Milewski, dyrektor szkoły.


O dziejach tejże placówki oświatowej przez te 65 lat powstały dwa opracowania. Jedno z nich napisał Antoni Waleszczak, który przez lata uczył historii. Jego książka obejmuje lata 1952-1999.

- Osobiście miałem zaszczyt być uczniem Pana Antoniego Waleszczaka i pamiętam jak na zajęciach historii uczył tego, czego nie wolno było wtedy uczyć – prawdy historycznej o Katyniu i wypożyczał do domu Zeszyty Historyczne wydawane w Londynie i nielegalnie sprowadzane do kraju – dodał Milewski.

Drugie opracowanie to zarys dziejów szkoły. Jego autorem jest Adam Brosch, który obecnie naucza historii.

Rocznica powstania Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach była także okazja do przedstawienia obecnych osiągnięć  i pogratulowaniu najlepszym uczniom oraz tym, którzy się wyróżniają się pośród innych.

- Sukcesy szkoły to jednak przede wszystkim sukcesy jej uczniów. To w 100% zdawana matura i wysoka zdawalność egzaminów zawodowych. Mam nadzieję ,że podobny wynik osiągniemy w roku bieżącym. Przyczyniają się do tego realizowane projekty edukacyjne rozwijające kompetencje uczniów i zapewniające dopływ nowoczesnych pomocy dydaktycznych – dodał dyrektor.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele miasta i gminy Chorzele z Beatą Szczepankowska, burmistrzem tego terenu na czele oraz przedstawiciele powiatu przasnyskiego. Nie zabrakło byłych dyrektorów szkoły i wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do jej rozwoju.


--------------------------
Prosimy o nie kopiowanie artykułów z eprzasnysz.pl na inne strony.
ePrzasnysz.pl - najwięcej informacji z regionu!

skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.