Czwartek, 21 czerwiec 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Przasnyszanie pamiętają o zmarłym Mariuszu Bondarczuku
(10 październik 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

W słoneczne niedzielne popołudnie, 8 października, wielu mieszkańców Przasnysza, uczestniczyło w spotkaniu zorganizowanym Ku pamięci zmarłego Mariusza Bondarczuka. Wśród obecnych była również jego żona Ewa i syn Paweł, oraz współpracownicy, koledzy i przyjaciele. IN MEMORIAM został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej i odbył się w Klubie Otwartego Umysłu znajdującym się w budynku Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Mariusz Bondarczuk był bardzo znanym przasnyszaninem, który zmarł 11 czerwca bieżącego roku. Znany jako dziennikarz, wydawca, ale przede wszystkim regionalista, który nie bał się mówić prawdy o swoim regionie.
W latach 1971 – 1974 był sekretarzem Klubu Inteligencji Katolickiej w Toruniu. Przez wiele lat nauczał języka polskiego w szkołach średnich w Przasnyszu i Warszawie. Przez trzy lata, do 1981 roku kierował radiowęzłem w zakładzie ZWAR w Przasnyszu oraz był korespondentem pisma zakładowego pod tytułem „Wysokie Napięcia”.
13 grudnia 1981 roku został internowany w Iławie przez okres 5 miesięcy. Lata 90 – te to czas redagowania „Przasnyskiej Niezależnej” oraz „Gazety Przasnyskiej”, której był redaktorem naczelnym i wydawcą zarazem. Mariusz Bondarczuk współpracował z Radiem Przasnysz oraz był korespondentem ostrołęckiego Radia Oko i prezesen TPZP. Przez lata publikował w wielu gazetach i czasopismach. Jego największym marzeniem było zostać pisarzem, co też udało mu się spełnić, gdyż był autorem wielu książek o tematyce regionalnej.

Podczas spotkania poświęconego pamięci zmarłego Mariusza Bondarczuka, wspominano o nim i jego działalności. Ciepłe słowa płynęły z ust Tadeusza Witkowskiego, Waldemara Krzyżewskiego oraz Piotra Kaszubowskiego. Na spotkanie przybył dr Andrzej Sadowski z Centrum Adama Smitha, Adam Myśliński oraz wielu przedstawicieli przasnyskiej inteligencji.

Krótką prezentację opartą o materiały przesłane w 2007 roku, przez zmarłego, przedstawił Adam Myśliński, który tym samym, ocalił je od zapomnienia.
Wiosną 2018 roku ma się ukazać już piąta część „Rocznika Przasnyskiego”, która w większości będzie poświęcona temu przasnyszaninowi. Rodzina zmarłego pragnie skatalogować oraz zaprezentować wkrótce archiwum Mariusza Bondarczuka wraz z pozostawionymi przez niego pracami.--------------------------
Prosimy o nie kopiowanie artykułów z eprzasnysz.pl na inne strony.
ePrzasnysz.pl - najwięcej informacji z regionu!

skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
PK Data: 13 październik 2017, 10:32
Ładne podsumowanie


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.