Niedziela, 22 kwiecień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Piknik z kapliczką w tle: Jednorożec, Drążdżewo Nowe, Stegna
(16 lipiec 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

W minioną sobotę 15 lipca br. Stowarzyszenie Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej zorganizowało pierwszy Piknik z kapliczką w tle: Jednorożec, Drążdżewo Nowe, Stegna. Jego przewodniczką i również współorganizatorką była Maria Weronika Kmoch – autorka książki “Kapliczki, figury i krzyże przydrożne w Gminie Jednorożec”.

- Jesteśmy już po wycieczce. Było ciekawie. Dzięki oprowadzającej nas Maria Weronika Kmoch poczuliśmy się jakbyśmy zwiedzali jakąś turystyczną miejscowość, a to był Jednorożec, Stegna i Drążdżewo Nowe.
Mamy teraz zupełnie inne spojrzenie na kapliczki, krzyże, figury itp. Są one naszymi łącznikami z mieszkańcami z przeszłości, którzy je ufundowali i zbudowali.
Przyglądaliśmy się efektom renowacji, odczytywaliśmy historię z odwiedzanych obiektów i poznawaliśmy ją z rozmów ze spotkanymi ludźmi.
Były rowery, żarty i anegdoty, ognisko i piknik dzięki gościnności Zofii Romanowskiej-Kłos
Dziękujemy Wszystkim za wspaniale spędzony czas i w dodatku w bardzo wartościowy sposób - relacjonuje na swoim fanpage'u Stowarzyszenie Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej

Kolejne dwa tego typu pikniki, jeszcze w tym roku planuje zrealizować Stowarzyszenie Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej we współpracy z Marią Weroniką Kmoch. Serdecznie zapraszamy!
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.