Wtorek, 19 czerwiec 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Nasz news: Gmina Krasne ma swój HERB (ZDJĘCIA)
(19 czerwiec 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

W miniona niedzielę, 18 czerwca w Krasnem, pod honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego odbyły się uroczystości w związku z nadaniem herbu Gminie Krasne. Rozpoczęły się one od uroczystej Sesji Rady Gminy, podczas której Rada przyjęła stosowną uchwałę zawierającą opis i wzory zarówno herbu gminy jak również pozostałych znaków identyfikujących lokalną społeczność (flaga, baner, pieczęcie, łańcuchy wójta i przewodniczącego rady).

ZOBACZ ZDJĘCIA


Herb ślepowron nawiązuje do dziejów znanego rodu Krasińskich, którego gniazdo rodowe było w Krasnem. Herb został pozytywnie zaopiniowany przez komisję heraldyczną przy MSWiA.

W uroczystości w imieniu Wojewody Mazowieckiego uczestniczył Krzysztof Bieńkowski Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie. Obecna była także Wiesława Krawczyk, radna sejmiku województwa Mazowieckiego oraz Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski.
Władze gminy w formie pamiątkowej statuetki i dyplomu przekazały podziękowania dla Wojewody Mazowieckiego za objęcie tego historycznego wydarzenia honorowym patronatem.

Po zakończeniu uroczystej sesji radni wraz z osobami zaproszonymi i mieszkańcami gminy przeszli pod Urząd Gminy Krasne, aby oficjalnie zawiesić flagę, a następnie przemaszerowali do kościoła parafialnego, gdzie została odprawioma Msza Święta.


Druga część uroczystości odbyła się w zabytkowym parku. Tam Michał Milewski przywitał wszystkich zgromadzonych oraz zaznaczył, czym jest dla mieszkańców gminy ta uroczystość.

– Przyjęcie insygniów gminy to niewątpliwie wydarzenie o wymiarze historycznym. Wydarzenie, które powinno jednoczyć mieszkańców wokół bieżących zadań, ale również stanowić akt podkreślenia tożsamości naszej lokalnej społeczności, połączonej wspólną przeszłością i wspólnymi planami na przyszłość. Przyjęcie symboli identyfikujących jednostkę samorządową odgrywa ważną rolę także w kształtowaniu wspólnoty przez umocnienie jej wewnętrznych więzi oraz umocnienie poczucia dumy – mówił wójt.

Dodał, że insygnia nawiązują do historii tego terenu i z nią się utożsamiają.

– Autorem projektu herbu jest znany i ceniony historyk i heraldyk pan Robert Szydlik, który w swojej pracy zagłębił się do najstarszej wizualizacji herbu rodu Krasińskich. Projekt został pozytywnie zaopiniowany przez komisję heraldyczną i zatwierdzony decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a dziś jednogłośnie przyjęty przez radę Gminy Krasne – mówił Szczepański.Kolejna część spotkania to zabawa przy muzyce...


Na scenie zaprezentowała się młodzież z Gimnazjum w Krasnem, Orkiestra Dęta z Zielonej, schola "Miłosierni w Panu" oraz "Semper Cum Domino", Zespół Ludowy "Krasne".
Wielką niespodzianką okazał się przyjazd Grupy motocyklowej MOTO-KRASNE. Ryk silników i piękne maszyny zrobiły szum i wielki hałas oraz wzbudziły zachwyt wśród uczestników. Mimo, iż grupa oficjalnie działa zaledwie parę miesięcy, to już w jej szeregach jest ponad dwudziestu motocyklistów dzielących się swoją pasją.

Swoje umiejętności, siłę, wolę walki a zarazem pokorę pokazali uczniowie trenujący w Ciechanowskim Klubie Karate Kyokushin, zrzeszającym dzieci i młodzież z powiatu przasnyskiego i ciechanowskiego. Bardzo ciekawym a zarazem pełen podziwu okazał się występ najmłodszego zawodnika klubu, który miał dopiero 4 lata.

Przed występem gwiazdy wieczoru, publiczność rozgrzał zespół rockowy "Carol Markovsky". Gdy na scenie pojawił się "JORRGUS" – lider i vocalista oraz trzy utalentowane tancerki z bogatym dorobkiem artystycznym: Monika, Kasia i Wiola, publiczność oszalała z zachwytu i radości. Tłum wiwatował, tańczył i śpiewał, a w jego kierunku ze sceny leciały róże i płyty zespołu. Po kilku bisach, nadszedł czas na pokaz sztucznych ogni oraz zabawę taneczną z Formacją muzyczną "Fact".


Organizatorem i fundatorem uroczystości był Michał Szczepański - Wójt Gminy Krasne.

skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Data: 20 czerwiec 2017, 09:00
Wspaniała uroczysta sesja!


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.