Wtorek, 19 czerwiec 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Krzynowłoga Mała: Mateusz Jakub Kobyliński w finale konkursu biblijnego
Źródło : UG Krzynowłoga Mała, (18 maj 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

Tuż przed długim majowym weekendem w Ciachcinie koło Płocka odbył się finał XXIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego Szkół Podstawowych. Gminę Krzynowłoga Mała reprezentował Mateusz Jakub Kobyliński ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, który w grupie wielu uczestników zajął dobre siódme miejsce.

W konkursie uczestniczyły dzieci z klas IV–VI z całej diecezji płockiej. Finaliści zostali wyłonieni na etapie konkursów, które odbyły się w poszczególnych dekanatach. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku.

Konkurs zgromadził 50 uczestników. Odbył się w  dwóch  etapach: pisemny test oraz rozmowa. Do ostatecznej rozgrywki przeszło 5 uczestników, którzy otrzymali największą liczbę punktów z etapu pierwszego.

W tym licznym gronie naprawdę dobrze spisał się Mateusz Jakub Kobyliński z VI klasy szkoły podstawowej z Krzynowłogi małej. Niewiele zabrakło do tego, by awansować do ścisłego finału – ostatecznie zajął siódmą lokatę.

Podczas przerwy, kiedy komisja udała się na sprawdzanie prac przybyli goście mieli okazję wysłuchać koncertu pieśni religijnych. Gospodarze zadbali też o słodki poczęstunek.

Mateusza do występu w konkursie przygotowywała Jagienka Cesarek.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.