Niedziela, 22 kwiecień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Nasz news: I Komunia Święta w przasnyskiej „Farze” (ZDJĘCIA)
(17 maj 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

W ubiegłą niedzielę, 14 maja do sakramentu I Komunii Świętej przystąpiło 123 dzieci z klas trzecich, należących do parafii Św. Wojciecha w Przasnyszu.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Tego dnia, z ogromną powagą i przeżyciem mali parafianie czekali, aby po raz pierwszy w swoim życiu przyjąć Eucharystię, czyli zgodnie z wiarą katolicką prawdziwe ciało i krew Jezusa Chrystusa pod postacią chleba.

Dzień przed uroczystością dzieci przystępowały także po raz pierwszy do sakramentu pokuty. Było to ważne święto nie tylko dla dzieci i ich rodzin, ale także dla całej społeczności parafialnej.

Do piątku włącznie, dzieci uczestniczą w białym tygodniu, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Jest to okres oktawy komunijnej, która symbolizować ma szczególne przygotowanie do przyjęcia sakramentu Eucharystii i świadomego uczestnictwa w mszy. Okres białego tygodnia służyć ma wyciszeniu i wspomagać pełne przeżywanie sakramentu Eucharystii.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.