Niedziela, 22 kwiecień 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Nasz news: Temat Waliszewa nadal gorący …
(16 maj 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

Na ostatniej sesji Rady Miasta Przasnysza powrócił temat uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Waliszewo”, który mimo głośnego protestu radnego Andrzeja Dołęgi został większością głosów przyjęty przez radnych.

Dlaczego temat powrócił ?

Otóż poprzedni plan zawierał 7 błędów i tym samym został uchylony drogą administracyjną przez Wojewodę Mazowieckiego. Po raz kolejny odbyły się konsultacje i rozmowy na temat uwag wniesionych do projektu.

- Procedury dotyczące opracowania tego planu zostały zrealizowane zgodnie z obowiązującą ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i w dniu dzisiejszym projekt planu spełnia wszelkie wymogi merytoryczne i formalne do jego uchwalenia - stwierdził Waldemar Trochimiuk, burmistrz Przasnysza.


Zagorzała dyskusja nad projektem dotyczyła wysokości budynków wielorodzinnych i jej zmianą do 14 metrów na jednym obszarze, zaś na drugim do 20 metrów.


- Zwiększenie wysokości nowo powstałych budynków z 12 do wnioskowanych 14 metrów wprowadziłoby zakłócenie w ładzie przestrzennym w stosunku do istniejącej zabudowy znajdującej się bezpośrednio w sąsiedztwie - stwierdził burmistrz.


Głos w tej sprawie zabrał radny Andrzej Dołęga, który reprezentował w swojej wypowiedzi interesy developera.

- Inwestor chciałby aby w sąsiedztwie ulicy Tęczowej na pustym trenie inwestycyjnym była możliwość budowy do 14 metrów, obecnie burmistrz proponuje 12 i uzasadnia, że naruszy to ład przestrzenny. Nie ma przesłanek do tego, bo w tym terenie budownictwo do 14 metrów już funkcjonuje - przekonywał.

Próbował on przekonać innych radnych, że poprzez zwiększenie wysokości budynku zmniejszyłaby się cena zakupu mieszkania poprzez zmniejszenie kosztów inwestycyjnych.
Waldemar Trochimiuk zwrócił uwagę radnemu, że powinien reprezentować mieszkańców miasta, a nie swojego pracodawcę.

- Pan jest członkiem ważnej komisji w Radzie Miasta i w pańskich wypowiedziach nie powinno paść słowo Novdom, bo my nie podejmujemy teraz uchwały dla Novdomu, tylko dla mieszkańców i ewentualnego inwestora. Kogo pan reprezentuje miasto Przasnysz i jego rozwój, czy pracodawcę, trzeba się zdecydować - powiedział Waldemar Trochimiuk.

Burmistrz dodał, że jeśli inwestor miałby szansę na obniżenie kosztów dodatkowe pieniądze znalazły by się u niego, a cena wcale by nie zmalała.

skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
przasnyszanin Data: 16 maj 2017, 14:22
I co o tym myśleć, otóż stała się rzecz niepojęta. Przez całą poprzednią kadencję burmistrz forsował wyższe budynki wielorodzinne stając po stronie developera, mieszkańcy wraz z Zarządem Osiedla nr 5 sprzeciwiali się i w sumie projekt upadł nie uzyskując głosów większości radnych. A teraz gdy burmistrz dysponuje większością głosów radnych zmienił nagle front. Co jest przyczyną bo na pewno nie dobro mieszkańców.
Mieszkaniec z u Data: 16 maj 2017, 14:43
Taki właśnie jest Pan Radny Dołęga, czy zasługuje na mandat Radnego............
Data: 16 maj 2017, 15:27
Brawo Panie Burmistrzu !!!
Jam Ci Data: 16 maj 2017, 15:46
I to jest radny? Wstyd!!
Mieszkaniec z u Data: 16 maj 2017, 19:30
do przasnyszanin Nie masz racji w poprzedniej kadencji burmistrz był za budownictwem wielorodzinnym,ale wtedy deweloper nie stawiał warunków budowania do 20 m.Mieszańcy byli przeciw blokom.Teraz po spotkaniach wyrazili zgodę ale na bloki do 14 m.Za takim rozwiązaniem opowiedzieli się radni.
Jan Data: 16 maj 2017, 20:44
Zgadzam się z przasnyszaninem. To zaskakuje. Zwłaszcza, że nowej inwestycji dewelopera przy ul. Magnolii, zostanie zafundowany wypasiony dojazd w postaci ul. Rolniczej. Budowa ulicy pochłonie 75% budżetu inwestycyjnego miasta na ten rok. Jakby w mieście nie było pilniejszych potrzeb, niż remont trzeciorzędnego szlaku komunikacyjnego.
Data: 16 maj 2017, 20:47
pan D. zawsze był i jest człowiekiem nie dla miasta( choC jest radnym miasta) tylko no właśnie wszyscy wiedzą kogo, dla kogo pracuje i w jakiej fundacji działa, działa?
tęczowa Data: 17 maj 2017, 09:57
Zaskakujący i za razem zastanawiający jest front Burmistrza. Aczkolwiek, co rzec trzeba, Brawo Panie Burmistrzu! Ewidentnie coś pękło na linii Developer - U.M. Co ? Nieistotne, ważny efekt. A rzeczony radny, w żadnym wypadku nim nie powinien być, a już na pewno nie po publicznej wypowiedzi, w której w prost, lobbuje za interesem swojego pracodawcy. Bezpośrednia przesłanka do jego odwołania.
"Burmistrz dodał, że jeśli inwestor miałby szansę na obniżenie kosztów dodatkowe pieniądze znalazły by się u niego, a cena wcale by nie zmalała." Słowem w sedno.
Data: 22 maj 2017, 14:39
Sądzę, że w tym przypadku interes Dewelopera jest zgodny z interesem miasta. Tylko rada patrzy na sprawy miasta przez pryzmat swoich interesików i układzików. Należy cenić pana Dołęgę za odwagę i utrzciwe stawianie sprawy.


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.03 s.