Wtorek, 19 czerwiec 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ, BO NIE MIAŁ UPRAWNIEŃ
Źródło : KPP Przasnysz/ KWP Radom, (10 styczeń 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

Policjanci z Posterunku Policji z Krasnego po pościgu zatrzymali mieszkańca gm. Krasne, który uciekał przed nimi, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w piątkową noc (06.01.br.). Policjanci pełniący służbę w Krasnem na ul.Mickiewicza postanowili  około godz.03:05 zatrzymać do kontroli szare BMW. Kierowca  jednak nie zareagował na znaki dawane przez policjantów , przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast podjęli pościg za jadącym szybko BMW. Dopiero na leśnej drodze prowadzącej do Kurówka funkcjonariusze  zatrzymali auto. Kierujący pojazdem 55 letni mieszkaniec gm. Krasne był trzeźwy, jednak jak oświadczył policjantom od kilku lat ma zatrzymane uprawnienia do kierowania, z tego powodu nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i postanowił uciekać. Jak się okazało  pasażerami uciekającego BMW byli dwaj nietrzeźwi mężczyźni, mieszkańcy gm. Krasne, jeden z nich był właścicielem pojazdu.


55 latek przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, natomiast 26 letni właściciel auta za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania.Autor: nadkom.Ewa Nowak
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
cdgfsw Data: 10 styczeń 2017, 20:57
,,w Krasnego", ,,zatrzymali autu" ,,BMW" czy ,,bmw" (odsyłam do słownika). Gratuluję autorowi tekstu znajomości zasad pisowni j. polskiego. Dla żartu dodam, że również nie posiadam uprawnień do kierowania pojazdem, a jeżdżę. Wystarczy, że mam uprawnienia, nie muszę ich posiadać.
do cdgfsw Data: 11 styczeń 2017, 08:12
człowieku! mieć a posiadać to chyba to samo - nie wiem czym chciałeś zabłysnąć ale z pewnością ci nie wyszło, brawo panowie za udany pościg
franky Data: 12 styczeń 2017, 21:17
mieć i posiadać to nie jest to samo, bo mieć żonę i posiadać żonę to jednak coś innego
Gosia Data: 15 styczeń 2017, 06:49
Drogi polonisto z Bożej łaski! Jesli uważasz, że policjantka redagująca tekst musi mieć kompetencje językowe Jana Miodka, to znaczy, że masz nierówno pod sufitem:) Albo jakiś kompleks - coś za małe, coś za duże (a może inne freudowskie kłopoty:) Bo żaden tzw. normalny człowiek nie szuka drobnych uchybień stylistycznych w komunikacie z komendy - taka informacja ma spełniać wymogi gatunkowe. I spełnia modelowo - jest jasna, zwięzła, w pełni informuje o zdarzeniu. I wystarczy... A policjant to nie jest polonista - ma być skuteczny i dobrze pełnić powierzone mu obowiązki. A szanowny cdgfsw jak ma za mało pracy, to jako dobry obywatel powinien zatrudnić się w czynie społecznym na komendzie jako Wielki Adiustator  albo inny pogięty Autorytet Językowy. Tylko niech komendant da mu duży pokoik, żeby szanownego pana ego się w nim pomieściło...:)))
Człowieku, zejdź na ziemię - pomóż innemu człowiekowi, zrób coś dobrego dla świata, a nie siądziesz w robocie do neta i sie pastwisz na ludziach.
A może to zazdrość, że komuś coś się udało?:)))


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.