Wtorek, 19 czerwiec 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
NAWET 50% DOFINANSOWANIA DO INSTALAC JI EKOLOGICZNYCH DLA OSÓB FIZYCZNYCH W WOJ. MAZOWIECKIM
Źródło : art. sponsorowany, (07 styczeń 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

Rozwiązania ekologiczne – oszczędności dla domowego budżetu

W każdym gospodarstwie domowym przybywa coraz więcej urządzeń elektrycznych. Dziś nie wyobrażamy sobie już życia bez lodówki, mikrofalówki, telewizora czy komputera. Wygoda użytkowania, pomoc w codziennych obowiązkach, rozrywka – to ich główne zalety. Co natomiast stanowi największą wadę? Zdecydowanie koszt ich pracy. Z roku na rok rośnie cena energii elektrycznej, zużywamy jej coraz więcej, a co za tym idzie rachunki rosną w tempie, którego domowy budżet często nie wytrzymuje. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził już podwyżkę cen energii na 2017 rok, która wyniesie aż 5,9%! Już dziś wiadomo, że konwencjonalne źródła energii, z których produkowany jest prąd są wyczerpalne, a ich wydobycie coraz droższe, dlatego ceny zakupu energii u dostawcy będą wciąż wyższe. Można poszukać tańszego operatora, jednak jest to rozwiązanie jedynie chwilowe. Jak zatem skutecznie obniżyć rachunki za prąd? Inwestując w rozwiązania wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii – niewyczerpalną, darmową, dostępną dla każdego energię Słońca, wiatru, wody, gruntu.

CZYM JEST FOTOWOLTAIKA I JAK DZIAŁA?


Najlepszym, najbardziej efektywnym rozwiązaniem w przypadku domów jednorodzinnych są obecnie PANELE FOTOWOLTAICZNE (PV), zamieniające energię promieniowania słonecznego, na energię elektryczną. Mogą być montowane na niemalże każdym rodzaju dachu. Dzięki falownikowi prąd stały, pochodzący z paneli, zamieniany jest na prąd zmienny, o odpowiedniej charakterystyce, takiej jak w sieci elektroenergetycznej. Może być zatem bez przeszkód wykorzystany do zasilania wszelkich urządzeń elektrycznych. Instalacja fotowoltaiczna zostaje podłączona do istniejącej, domowej instalacji i nie wymaga żadnych dodatkowych zmian, a co za tym idzie – dodatkowych kosztów. Ułożone na dachu panele fotowoltaiczne są ekologiczne, bezpieczne w użytkowaniu i bezobsługowe, nie mają negatywnego wpływu na środowisko i są coraz bardziej popularne. Prąd w panelach fotowoltaicznych może być produkowany przez cały rok, a jego ilość jest zależna od natężenia promieniowania słonecznego, jednak należy pamiętać, że nawet niewielkie nasłonecznienie wzbudza tworzenie energii elektrycznej. W zależności od zapotrzebowania danego gospodarstwa domowego na energię elektryczną oblicza się optymalną moc instalacji fotowoltaicznej, biorąc pod uwagę możliwości przyłącza energetycznego oraz położenie dachu względem kierunków geograficznych. Prąd wyprodukowany przez instalację PV wykorzystywany jest na bieżące zużycie gospodarstwa domowego. W chwili, gdy produkujemy więcej energii niż zużywamy lub nie ma nas w domu, jest ona odprowadzana do sieci elektroenergetycznej i w niej magazynowana. W końcowym rozliczeniu odbieramy 80% tego prąd z sieci, np. nocą lub w czasie złej pogody, gdy panele fotowoltaiczne produkują mniej energii. 20% zatrzymuje operator, za jej „przechowanie”.

ZWROT INWESTYCJI


Zwrot instalacji fotowoltaicznej w przeciętnym gospodarstwie domowym szacowany jest na około 8-12 lat. Żywotność modułów fotowoltaicznych wynosi 30 lat, więc 20 lat instalacja PV będzie pracować wyłącznie na nasze oszczędności. Co zrobić, aby zwrot instalacji uległ znacznemu skróceniu, a wkład pieniędzy poniesiony przez właściciela nie obciążył domowego budżetu? Skorzystać z BEZZWROTNEGO DOFINANSOWANIA na wyżej wymienioną inwestycję.

DOFINANSOWANIE DO INSTALACJI EKOLOGICZNYCH DLA MIESZKAŃCÓW MAZOWSZA

Udział w projekcie polegającym na pozyskaniu dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznej lub kolektorów słonecznych, które wykorzystują do produkcji prądu odnawialne źródło energii, jakim jest promieniowanie słoneczne, pozwoli na wysokie oszczędności przez zminimalizowanie zakupu energii elektrycznej od dystrybutora oraz wpłynie na zmniejszenie emisji CO2, co ograniczy zanieczyszczenie środowiska i poprawi jakość powietrza. Instalacja wykorzystująca Panele Fotowoltaiczne i Kolektory Słoneczne jest możliwością realnych oszczędności dla każdego gospodarstwa domowego. Wykorzystaj potencjał Odnawialnych Źródeł Energii i ciesz się darmową energią!

Kolektory Słoneczne

Kolektory słoneczne służą do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (CWU), która jest niezbędna w każdym gospodarstwie domowym. Mogą być montowane na dachu budynku przy pomocy specjalnego stelaża. Zasada działania tych instalacji jest bardzo prosta: głównym elementem jest absorber w kolorze czarnym, który pochłania promienie słoneczne i przekazuje energię nagrzewając znajdujący się wewnątrz nośnik ciepła, np. woda. Całość jest odizolowana od warunków zewnętrznych, dzięki czemu nie tylko w ciepłych porach roku, ale nawet zimą możemy się cieszyć ciepłą wodą w swoim domu.

Dofinansowanie do instalacji wynosi:

- na zakup i montaż kolektorów słonecznych do 50% kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5 000 zł dla jednego beneficjenta;
- na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej do 40% kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 8 000 zł dla jednego beneficjenta.

Dokładne informacje zostaną udzielone przez specjalistów z branży energetyki odnawialnej, którzy wyczerpująco odpowiedzą na każde pytanie i rozwieją wszelkie wątpliwości. Przedstawią zasadę działania instalacji, możliwości montażu i warunki uczestnictwa w projekcie. Zachęcamy do kontaktu pod nr telefonu: 500 53 55 53
inż. Anna Machalska
www.ekowind.com.pl


skrót wiadomości
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.