Wtorek, 19 czerwiec 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA - SZKOLENIE POLICJANTÓW
Źródło : KPP Przasnysz/ KWP Radom, (07 styczeń 2017)
Rozmiar tekstu: A A A

W Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu ratownicy szkolili przasnyskich policjantów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze mieli okazję utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy, których znajomość jest niezbędna w codziennej służbie.

W grudniu przasnyscy policjanci uczestniczyli w szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach prowadzonych przez ratowników medycznych uczestniczyło 86 funkcjonariuszy z KPP w Przasnyszu oraz podległych komisariatów. Podczas szkolenia policjanci poszerzali i utrwalali wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Z wykorzystaniem fantomów ćwiczyli sposób udzielania pomocy osobom starszym, dzieciom i niemowlakom np. w przypadku zakrztuszenia, omdlenia, braku oddechu  lub urazu  kręgosłupa.

Często się zdarza, że to policjanci są pierwszą służbą na miejscu zdarzenia np. wypadku drogowego i udzielają pierwszej pomocy ,reanimując poszkodowane osoby do czasu przyjazdu służb medycznych. Ratownicy podkreślali, że dla ludzkiego życia najważniejsze są pierwsze cztery minuty gdy dojdzie np. do zatrzymania krążenia, ponieważ po 4 minutach dochodzi do nieodwracalnych zmian w mózgu. Informowali, że bardzo duże znaczenie dla życia ratowanego ma kolejność wykonywania każdej czynności.

W ocenie policjantów szkolenia przeprowadzone były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i praktycznym.

W imieniu swoim i policjantów Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak dziękuje za możliwość profesjonalnego przeszkolenia policjantów utrwalającego wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.